Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nevysvetliteľná smrť muža v zamknutej izbe

Isidorefinktitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Vraždy v uzamknutej izbe sú veľmi populárnym námetom medzi spisovateľmi mysterióznych žánrov. Samozrejme, v poslednej kapitole príde rozuzlenie a vždy nám ponúknu vysvetlenie. Skutočný život však nie je len čudnejší ako fikcia, ale aj poriadne nemilosrdný. Dokonca ani ten najchytrejší detektív či spisovateľ podobného žánru nedokáže vysvetliť smrť 30-ročného muža menom Isidore Fink.

Fink vlastnil v meste New York City malú práčovňu. Ako už bolo zvykom u mnohých drobných podnikateľov, aj Isidore žil vo svojom pracovisku. Práčovňu mal však dôkladne zabezpečenú zámkami, či už na dverách, alebo na oknách, keďže bola táto štvrť pomerne často terorizovaná drobnými kriminálnikmi.

Washing machine 2668472_1920.jpg
Foto: www.imgur.com

V jednu noc, 9. marca 1929, Isidore dokončil svoju prácu a po veľmi náročnom dni sa pobral do pohodlia svojho ubytovania. Okolo 10:30 začula suseda menom Locklan Smith hluk a zvuky roztržky, kvôli čomu unáhlene zavolala na políciu. Člen policajnej hliadky, ktorý sa nachádzal nablízku, sa vzápätí dostavil na ohlásené miesto, avšak všetky dvere Isidorovej práčovne boli zamknuté zvnútra. Okná boli zadebnené, taktiež zvnútra. Aj keby boli okná rozbité, boli príliš malé na to, aby sa cez ne prepchal dospelý človek. Policajt našiel na dverách malé okienko, cez ktoré pomohol preliezť malému okoloidúcemu chlapcovi. Ten mu dvere zvnútra odomkol.

Muža našli ležať na podlahe mŕtveho s troma strelnými ranami. Jedna z týchto rán bola na zápästí, ktoré bolo zahalené pušným prachom. Kvôli tomu padlo prvotné vysvetlenie, že Isidore spáchal samovraždu. Ale kde bola zbraň?

Firearm 409252_1920.jpg
Foto: www.imgur.com

Z miesta činu nechýbalo nič, všetko bolo na svojom mieste, vrátane peňazí v mužovom vrecku, ale aj kase, čo z hry vylúčilo aj lúpež. Jediné odtlačky prstov, ktoré sa na mieste činu našli, boli Isidorove. Plynová žehlička na žehliacej doske bola stále zapnutá, no nestihla prepáliť oblečenie.

Death 164761_1280.jpg
Foto: www.imgur.com

Mužovi zákazníci tvrdili, že boli posledné roky pomerne znepokojený Isidorovým dôrazom na to, aby boli dvere stále zamknuté, a tým, že do vnútra púšťal len ľudí, ktorých poznal. Údajne nemal žiadnych nepriateľov, ale mal strach z lúpeží, ktoré ale boli v tejto štvrti veľmi bežné. Zdalo sa, akoby bol majiteľ práčovne zavraždený duchom.

Isidorova smrť bola tak špecifická a nevysvetliteľná, že si aj tí najbystrejší vyšetrovatelia a teoretici priznali porážku. To najlepšie, s čím dokázali autority prísť, bolo to, že sa do práčovne musel nejakým spôsobom prepchať veľmi malý a chudý gymnasta, ktorý Isidora zastrelil, aj keď z neznámych dôvodov. Následne unikol cez to isté okienko, pričom si ho nikto nevšimol. Prečo by to však robil, keď si mohol zvnútra odomknúť dvere a jednoducho ich otvoriť?

Castle room lighting door input door handle 1152635 pxhere.com_.jpg
Foto: www.imgur.com

Ľudia boli z tohto prípadu tak zúfalí, že uvažovali aj nad možnosťou, že vrah strieľal po mužovi cez spomínané okienko. Túto teóriu však vyvracia fakt, že Isidorove zápästie bolo pokryté a popálené od pušného prachu, čo nasvedčuje tomu, že bol postrelený z bezprostrednej blízkosti. Smrť Isidora Finka zostáva podľa slov mestského policajného komisára Edwarda Mulrooneyho „nevysvetliteľnou záhadou“.

Access black and white blur 270514.jpg
Foto: www.imgur.com

Charles Fort, uznávaný odborník na čudné fenomény, ponúkol vo svojej knihe „Wild Talents“ pomerne podivné vysvetlenie Finkovej smrti. Na niekoľkých riadkoch vysvetľuje to, že jeho smrti mohol predchádzať strach. Strach tak silný, že ho úplne ovládol. Charles premýšľa, či sa Isidore nebál pomsty od niekoho, komu kedysi ublížil. Podľa jeho slov si mohol túto pomstu predstavovať vo svojej hlave tak intenzívne a s takým strachom, že jeho telo sa tejto myšlienke začalo prispôsobovať. Predstava jeho vlastných zranení a smrti sa zhmotnila a prejavila aj na jeho tele. V takomto prípade, by sa však v jeho tele nenachádzali guľky zo zbrane.

Jedno z najväčších nebezpečenstiev je schopnosť zhmotniť náš najväčší strach.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 28. marca 2018Zdroj strangeco.blogspot.cz © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: