Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezabudnite! Na podanie daňového priznania za rok 2021 ostáva len niekoľko hodín!

Danove.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 31. marca (SITA) – Na podanie daňového priznania k dani z príjmov a zaplatenie dane za rok 2021 zostávajú posledné hodiny. Finančná správa zatiaľ prijala 725,1 tisíca daňových priznaní, čo predstavuje už viac ako 60 percent z očakávaného počtu. Pre tých, ktorí si túto povinnosť nechali na posledný deň, sú daňové úrady otvorené do 18:00 hod. Konzultanti call centra sú na linkách do dnešnej polnoci, klientom pomáhajú aj v rámci online poradne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Daňovníci si môžu zákonom stanovenú lehotu na podanie daňového priznania predĺžiť. Podať oznámenie o predĺžení lehoty musia tiež najneskôr dnes. Oproti minulému roku si daňové priznanie odkladá na neskôr menej ľudí. Doposiaľ tak urobilo viac ako 202-tisíc daňovníkov, čo je oproti minulému roku pokles o 26 percent.

Lehotu na podanie daňového priznania je možné si predĺžiť o tri kalendárne mesiace, s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii. Novou lehotou na podanie daňového priznania môže byť 30. apríl, 31. máj alebo 30. jún tohto roka. Ak má daňovník príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, môže si lehotu na podanie daňového priznania predĺžiť najviac o šesť kalendárnych mesiacov, teda do 30. septembra tohto roka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 31. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: