Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Neznáme fakty o ženách. Nezamilujú sa na prvý pohľad a žiarlia na konkurentky v červených šatách

ženy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ženy www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Ženy bývajú obrovským tajomstvom pre svoje okolie aj samy pre seba. Aj keď si myslíte, že sa stopercentne poznáte, nasledujúce fakty vás vyvedú z omylu. Niektoré vás príjemne či nepríjemne prekvapia, v iných sa určite spoznáte. Viete napríklad, koľko slov za deň poviete alebo prečo ste vysadená na ženy v červených šatách?

Stretla ste ženu v červených šatách? Začnete na ňu žiarliť

Ženy, ktoré sa oblečú do červených šiat, na seba pútajú veľa pozornosti. A ďalšie ženy na nich poriadne žiarlia. Tvrdí to aspoň na základe svojho experimentu Adam Pazda zo Slovenskej akadémie vied. Tento vedec poukazuje na to, že ženy v červených šatách sú pre ostatné veľké konkurentky.

Ďalšie ženy na ne podvedome žiarlia a považujú ich za hrozbu pre svoj vzťah. Ženy, ktoré sa experimentu zúčastnili, sa navyše zhodli na ďalšej veci. Neprajú si totiž, aby ich partneri s dámami v červených šatách, ktoré podľa nich pôsobia veľmi frivolne, vôbec komunikovali.

Máte vysoké IQ? V tom prípade budete mať menej detí

Ako spolu súvisí výška vášho IQ a počet detí, ktoré si s partnerom zaobstaráte? Viac ako si myslíte. Aspoň podľa britského psychológa Satoshi Kanazawy, ktorý vypočítal, že s každými ďalšími 15 bodmi inteligenčného kvocientu sa vaša túžba po dieťati znižuje o celých 25 percent. Podľa Kanazawa je prioritou príliš inteligentných žien kariéra, osobný rozvoj, cestovanie a ďalšie vzdelávanie. Až potom nasleduje túžba po rodine. Ženy s príliš vysokým IQ tak často bývajú bezdetné, alebo si zaobstarajú iba jedného potomka.

Láska na prvý pohľad? To u vás veľmi nehrozí

O ženách sa hovorí, že sú to veľmi sentimentálne stvorenia. Ale opak býva pravdou. Ako inak by ste mohli vysvetliť zistenie, že iba zlomok žien sa zamiluje na prvom rande. Povestné motýliky v bruchu cítia naopak oveľa skôr muži, aj keď sa nám to hanbia povedať. Túto skutočnosť dokazuje výskum psychológov z Pennsylvania State University, ktorí sledovali vzťahy vysokoškolských študentov. Psychológovia chceli predovšetkým zistiť, kto sa vo vzťahu ako prvý zamiluje. Ako to dopadlo?

Medzi prvým a štvrtým rande v tom bolo až po uši 25 percent mužov, ale iba 15 percent žien. Niektoré ženy sa do svojho partnera nezamilovali ani po 20 stretnutiach. Motýle v bruchu často pocítili až za oveľa dlhšiu dobu. Vzhľadom na ženské požiadavky je to úplne pochopiteľné.

Pamätáte si lepšie, čo máte ešte urobiť ako to, čo už ste urobila

Poznávate sa? Ženy na rozdiel od mužov sú si vedomé svojich povinností, a tak si lepšie pamätajú, čo majú v priebehu dňa ešte urobiť. Táto skutočnosť sa týka nielen upratovania domácnosti, starosti o deti, ale aj klasického zamestnania. Podľa psychologičky Liany Palermo majú ženy vzhľadom na svoje povinnosti veľmi vycvičenú pamäť. Dokážu tak do nej uložiť oveľa viac informácií ako muži.

Ste ukecaná. Ale to už asi viete

Iste pre vás nebude žiadnou novinkou zistenie, že ženy sú oveľa ukecanejšie ako muži. A vedci sa to rozhodli spočítať. Priemerná žena povie za deň zhruba 20 tisíc slov, zatiaľ čo z muža vypadne 7 tisíc slov. Sedí to aj vo vašej domácnosti?

Ďalšie zaujímavé fakty o ženách. Čo vás ešte prekvapí?

Ženy sú oveľa citlivejšie ako muži. Nežnejšie pohlavie plače 30-krát až 64-krát za rok. Muži ronia slzy iba 6krát až 17krát ročne. Ženy emocionálnejšie prežívajú aj spánok. Majú viac nočných mor ako muži. Ženy strávia zhruba rok svojho života premýšľaním o tom, čo si vziať na seba. Dva roky svojho života sa potom prezerajú v zrkadle. Ženy uveria ľahšie niekomu, kto ich bude objímať aspoň 15 sekúnd.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 5. mája 2022
reklama:
reklama:
reklama: