Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nie všetky deti sedia v laviciach! Kde a koľko žiakov sa vzdeláva dištančne?

Skola.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 19. januára (SITA) – Dištančne sa vzdeláva 6,9 percenta žiakov, z nich 5,9 percenta online a zvyšok telefonicky alebo cez pracovné listy. Na tlačovej konferencii po rokovaní vlády o tom informoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ako pre agentúru SITA uviedol odbor komunikácie a marketingu ministerstva, týždenné hlásenie podľa Školského semafora k 17. januáru vyplnilo 90,6 percenta škôl, z ktorých 1,1 percento má obmedzenú výučbu vo všetkých triedach z dôvodu COVID-19. Najmenej žiakov v dištančnom vzdelávaní je v okrese Gelnica a najviac v okrese Stropkov.

Gröhling označil tento týždeň za prelomový, keďže sa vykonalo 468-tisíc samotestov, čo je zatiaľ najviac. S aktívnym ochorením COVID-19 (PCR, antigénový test z MOM) eviduje Ministerstvo zdravotníctva 0,4 percenta žiakov a 1,4 percenta zamestnancov. Dodal, že momentálne neevidujú výrazný nedostatok učiteľov, avšak v súvislosti so šírením nového variantu rokujú s epidemiológmi o skrátení karantény na päť dní.

„V rámci zaočkovanosti mládeže, medzi 10 až 14 rokmi je na úrovni 14 percent, pri mládeži od 15 do 17 rokov je to 38,7 percenta a zamestnancov v rámci školstva bolo prvou dávkou zaočkovaných 72 percent,“ skonštatoval minister.

Podiel žiakov v karanténe, ktoré regionálne úrady verejného zdravotníctva označili ako úzky kontakt, bol k 17. januáru 5,4 percenta. Zamestnancov škôl bolo v karanténe 0,9 percenta.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 19. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: