Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nohy na palubovke ako letný nešvár spolujazdcov. Nie je to dobrý nápad

nohy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nohy www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Letná pohoda, horúci vzduch a slniečko často zvádzajú spolujazdcov k tomu, aby si počas jazdy položili nohy na palubnú dosku. Rozhodne to nie je dobrý nápad. Mať nohy počas jazdy autom na palubovke totiž môže pre vaše zdravie znamenať fatálne následky.

Nohy položené na palubnej doske nie sú podľa slovenských pravidiel cestnej premávky priestupkom. Problém predstavujú iba vtedy, keď vodičovi nohy spolujazdca prekážajú vo výhľade vpred alebo do pravého spätného zrkadla. V týchto prípadoch môže spolujazdec od polície dostať pokutu.

Zvlášť počas dlhšieho cestovania autom je mnoho ľudí unavených a nevie, ako by si v sedačke sadla. Preto je pre nich také lákavé si aspoň na chvíľu natiahnuť nohy na palubnú dosku a uľaviť si. Často tým nevedomky hazardujú so svojim zdravím.

Ak uvidíte, že nohy dáva na palubovku aj váš spolujazdec, bezpečne zastavte auto a pripomeňte mu aké je to nebezpečné.

Policajt z Anglicka upozornil na prípad mladej ženy z britského Walesu, ktorá mala pri autonehode nohy na palubnej doske. Žena mala vykĺbenú pravú nohu v bedrovom kĺbe, zlomenú ľavú stehennú kosť a poranenú panvu. K zlomeninám a poraneniu panvy došlo vplyvom prudkého nárazu, vykĺbenie v bedrách navyše podporil vystrelený airbag.

Britská polícia  dokonca zdieľala röntgenovú snímku ženy, ktorá mala počas autonehody nohy na palubovke, zámerne. A to ako varovanie ostatným spolujazdcom, aby si počas jazdy autom dobre rozmysleli, kam budú dávať nohy. Zničené zdravie totiž za pár minút pohodlia rozhodne nestojí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 26. júla 2022
reklama:
reklama:
reklama: