Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nová skutočnosť v prípade Oscara Pistoriusa! S jeho pištoľou manipulovali bez rukavíc!

Oscar Pistorius
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Oscar Pistorius, leans forward in the dock in court in Pretoria, South Africa, Friday, March 14, 2014 on the tenth day of proceedings. Pistorius is charged with the shooting death of his girlfriend Reeva Steenkamp, on Valentines Day in 2013. (AP Photo/Phill Magakoe, Pool)
reklama:
reklama:

V piatok na súde v Pretórii ukázali fotografie Pistoriusa na mieste činu

Piatkové pokračovanie procesu s juhoafrickým telesne postihnutým atlétom Oscarom Pistoriusom sa nieslo v znamení prezentácie policajných fotografií z miesta činu. Je na nich aj obžalovaný, má na sebe zakrvavené protézy dolných končatín, krátke nohavice, od pása nahor je nahý a bez stôp po krvi. Snímky spravili v garáži domu, v ktorom v noci na 14. februára minulého roku Pistorius cez dvere toalety zastrelil svoju priateľku Reevu Steekampovú.

Oscar Pistorius

Na lavicu svedkov sa posadil bývalý plukovník polície G.S. van Rensburg, aby popísal začiatok vyšetrovania po svojom príchode na miesto činu. Van Rensburg bol v čase tragédie veliteľom blízkej stanice. Pistoriusa hneď nezatkol, ale nariadil mu, aby sa nevzďaľoval z domu. „Povedal som mu, že ho považujem za podozrivého. Oboznámil som ho s jeho právami,“ povedal. Reakciu Pistoriusa nevedel detailne priblížiť, ale pamätá si príchod jeho brata Carla, sestry Aimee a právnika.

Van Rensburg zistil, že balistik vytiahol zásobník z vražednej zbrane a manipuloval s ňou bez ochranných rukavíc: „Spýtal som sa ho, čo to vyvádza.“ Policajt si vraj uvedomil svoju chybu a natiahol si rukavice. „Veľmi ma to nazlostilo,“ priznal Van Rensburg.

Na mieste činu sa našlo pôvodne osem drahých hodiniek patriacich Pistoriusovi. Jedny však počas vyšetrovania zmizli, nenašli sa ani po tom, ako Van Rensburg nariadil prehľadať všetkých prítomných.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 14. marca 2014Zdroj SITA, © SITA 2013, SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: