Nová študentská zoznamka? Vďaka Erasmu si tretina študentov našla partnera, splodili už milión detí!

Zdieľať
ŠTRAJK: Spojená škola Novohradská
Študenti poèas podujatia Pre všetkých ľudí, ktorí nie sú "nuly" a necítia sa ako "nuly". Podujatie proti prerušeniu neobmedzeného štrajku uèiteľov je výzvou za splnenie požiadaviek v pôvodnom znení pred vstúpením do ostrého štrajku a organizuje ho Spojená škola Novohradská v Bratislave. Bratislava, 3. november 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková

Takmer tretina účastníkov výmenného vzdelávacieho programu Erasmus si počas pobytu v zahraničí našla súčasného životného partnera. Vyplýva to zo štúdie, ktorej výsledky zverejnila EK v pondelok. Eurokomisárka pre vzdelávanie Androulla Vassiliouová uviedla, že výsledkom takmer 30 rokov fungujúceho programu bola dosiaľ nepoznaná vlna „babyboomu“.

Podľa jej slov únia odhaduje narodenie milióna detí párom, ktoré vznikli počas študijného pobytu v zahraničí aspoň jedného z partnerov. Štúdia na vzorke 80-tisíc študentov z 34 krajín taktiež odhalila, že účastníci vzdelávacieho programu Erasmus majú oveľa lepšie vyhliadky nájsť si zamestnanie. Štyridsať percent z nich sa po získaní diplomu presťahovalo do zahraničia.

EÚ spustila program Erasmus v roku 1987 a dodnes sa ho zúčastnili tri milióny študentov a 350-tisíc učiteľov. Súčasťou výmenného programu je dnes 28 krajín únie plus Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Švajčiarsko a Turecko. Program, ktorý je pomenovaný po holandskom renesančnom vzdelancovi Erasmovi Rotterdamskom, využila aj budúca šéfka európskej diplomacie Talianka Federica Mogheriniová. EÚ odhaduje, že do roku 2020 sa do programu zapoja ďalšie štyri milióny študentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom