Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nová vakcína? EMA posudzuje novú žiadosť!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 17. novembra (SITA) – Európska lieková agentúra (EMA) začala posudzovať žiadosť farmaceutickej spoločnosti Novavax o podmienečné schválenie jej dvojdávkovej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 s názvom Nuvaxovid. Informovala o tom oficiálna stránka EMA.

Stanovisko tohto regulačného orgánu Európskej únie by mohlo byť známe o niekoľko týždňov v prípade, ak budú predložené údaje dostatočne spoľahlivé, úplné a budú preukazovať účinnosť, bezpečnosť a kvalitu očkovacej látky.

Ako uviedla EMA, takýto krátky časový rámec na posúdenie bude možný iba preto, že agentúra už preskúmala podstatnú časť údajov o vakcíne počas procesu priebežného posudzovania.

Spoločnosť Novavax ešte v júni oznámila, že jej vakcína je na zhruba 90 percent účinná proti symptomatickému ochoreniu COVID-19. V septembri potom požiadala Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) o schválenie vakcíny na núdzové použitie.

Vakcína od firmy Novavax sa jednoduchšie skladuje a preváža ako niektoré iné vakcíny. Dlho sa očakáva, že táto očkovacia látka zohrá dôležitú úlohu vo zvýšení dodávok pre chudobné krajiny, ktoré nutne potrebujú vakcíny.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 17. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: