Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nové pracovné miesta v Trenčíne? Na Slovensko sa po rokoch vracia úspešná značka

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) – Automobilka Tatra bude opäť vyrábať aj na Slovensku. Okrem osobných áut sa tak u nás budú produkovať aj špecializované nákladné vozidlá. Ako informuje spoločnosť, pôsobiť bude v Trenčíne a do dvoch rokov plánuje zamestnať 150 ľudí.

„Vyrábať budeme špecializované vozidlá pre silové zložky, presne podľa požiadaviek klienta, nepôjde teda o veľkosériovú tzv. pásovú výrobu akú poznáme z bežných automobiliek,“ uviedol generálny riaditeľ Tatra Defence Slovakia Michal Baláž. Ako dodal, takýto typ produkcie je náročný na vysokokvalifikovaných mechanikov, elektromechanikov a zváračov a tiež technológov a konštruktérov s niekoľkoročnými skúsenosťami v tejto oblasti výroby.

Na Považí sa budú vyrábať predovšetkým vozidlá vhodné pre silové zložky, väčšinou s protimínovou ochranou, možnosťou balistickej ochrany kabíny, a rôznymi, často špecializovanými nadstavbami, prípadne s prípravou pre zbraňové nadstavby. Vozidlá budú vyrábané na podvozkoch typu Tatra 815-7 a Tatra Tactic.

Trenčianska fabrika má po ukončení nábehu výroby a rozbehnutí servisu v pláne aj prepojenie s vývojovými kapacitami materskej Tatry, ktorá sídli v českej Kopřivnici. „O Tatry je veľký záujem. Okrem výroby a servisu sa plánujeme aktívne podieľať aj na vývoji, čím dokážeme zabezpečiť celý životný cyklus vozidla,“ uzavrel Baláž.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 8. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: