Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nudíš sa? Na toto by si cez prázdniny nemal zabudnúť!

letne tipy
14
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Leto je čas na neobyčajné zážitky, priateľské stretnutia aj dohnanie zameškaného. Konečne máš čas robiť to, čo chceš ty. Ale vieš, čo by to malo byť? Ak ti dochádza inšpirácia, prečítaj si naše tipy. 

1. Choď bosý po tráve

Vysloboď nohy z topánok a poprechádzaj sa po tráve. Zažiješ tak priam vesmírne spojenie s prírodou. Samozrejme, daj pozor, kde sa vyzúvaš.

http://giphy.com/gifs/cat-camouflage-V0nZg4vSjVWE0
giphy.comFoto: giphy.com

2. Piknikovanie

Romantické predstavy z impresionistických obrazov môžeš premeniť na realitu. Stačí nájsť najbližší park, zbaliť do tašky deku, nejaké jedlo a zložiť sa pod najbližší strom. Nezáleží, či vytiahneš trojchodové menu alebo zabudnuté cukríky z kabelky, hlavne, že si trochu odfúkneš na čerstvom vzduchu. K piknikovaniu patria aj zážitky s mravcami, sťažnosti na nepohodlný terén a slintavé myšlienky na jedlo, ktoré si zabudol doma. Riešenie? Piknik treba opakovať, kým nie sú podmienky dokonale vyhovujúce. Ideálne ako rande, menšia oslava alebo víkendová aktivita po náročnom týždni.

http://giphy.com/gifs/making-out-awkward-q2a6vog0H6dSU
giphy.comFoto: giphy.com

3. Prečítaj si knihu, na ktorý celý rok nemáš čas

Celý rok si do hlavy tlačíš múdrostí z kníh, po ktorých by si inak ani nezakopol. Prázdniny sú čas, kedy máš naopak čítať to, čo si vyberieš sám. Utláčaná knižka, ktorú si dostal ešte na Vianoce/narodeniny/len-tak, by mala konečne dostať priestor. Ak bude dobrá, budeš spokojný, že si ju konečne prelúskal, ak nie, aspoň ju už budeš mať za sebou.

http://giphy.com/gifs/books-reading-my-brilliance-il1yesdofGlZ6
giphy.comFoto: giphy.com

4. Letný playlist

Teraz je ten správny čas, aby si aktualizoval svoj playlist. Vyhoď z neho všetky depresívne „opúšťaky“ a nalaď sa na ľahké prázdninové hity. Prebudia v tebe pozitívny prístup k životu a roztancujú tvoje telo. Navyše, určite ti ich s radosťou zahrajú aj na kúpalisku či letnej diskotéke.

http://giphy.com/gifs/dancing-beyonce-kate-MKLNtX570ueIM
giphy.comFoto: giphy.com

5. Vylez na najbližší kopec

Bývaš pod kopcom, no v živote si nebol hore? Počul si o zrúcanine, ktorej múry sa týčia len pár kilometrov od tvojho bydliska? Načo ešte čakáš? Je trochu hanba, ak nevieš, čo máš doma. Zober pár kamarátov a vylezte hore. Turistika môže byť zaujímavým osviežením oproti vyvaľovaniu sa pri vode. Navyše si príjemne zresetuješ hlavu. Ak sú kamaráti leniví, zahraj sa na osamelého vlka a vyber sa do hory sám.

http://giphy.com/gifs/wild-reese-witherspoon-movie-i6Q78ffTC9gu4
giphy.comFoto: giphy.com

6. Sprav si zápisník z dovolenky

Zážitky z dovolenky sú zväčša v tebe hlboko vryté, no predsa si nemôžeš zapamätať všetko. Preto si z každého dňa tvojho prázdninového dobrodružstva sprav pár poznámok, ktoré doma doplníš fotkami. Budeš mať parádnu spomienku a zároveň tú najzaujímavejšiu knihu na svete.

https://pixabay.com/sk/fotoapar%C3%A1t-pero-di%C3%A1r-277166/
pixabay.comFoto: pixabay.com

7.Vyzdob si izbu

Na tvoju nástenku na stene len sadá prach, školské knihy ešte trónia na čestnom mieste a farba tvojej izby sa ti zdá trochu mdlá? Je čas na zmenu! Počas dlhých letných dní je ideálna príležitosť, aby si sa chopil roboty a vniesol do tvojho príbytku trochu nápadu a sviežej energie. Vymaľuj, vyrob si zaujímavú dekoráciu alebo aspoň uprac. Na konci ťa bude čakať pocit dobre vykonanej práce.

http://giphy.com/gifs/one-direction-zayn-malik-meus-xjoC5wVPfmzKM
giphy.comFoto: giphy.com

8. Vyvolaj si fotky

Načo je ti plná pamäťovka fotiek, keď v skutočnosti nemáš nič. Pamätáš, ako ti minulý rok „rachol“ počítač a všetko sa vymazalo? To isté sa môže stať aj teraz. Uchovaj si spomienky navždy. Tie najlepšie fotky daj vyvolať, alebo si zostav fotoknihu. Bonusom sú príjemné chvíle strávené oživovaním zážitkov zachytených na obrázkoch.

https://pixabay.com/sk/fotografie-fotograf-fotografom-256887/
pixabay.comFoto: pixabay.com

9. Počúvaj dážď

Dážď za oknom je ako terapia. Vychutnaj si ho so šálkou kávy alebo osviežujúceho drinku. Otvor okno a nadýchaj sa čerstvého vzduchu. Vidíš ako padajú kvapky? Počuješ to oslobodzujúce klopkanie na strechu? Keď prší, celý svet podlieha tej symfónii a všetko zrazu vyzerá krajšie a čistejšie.

http://giphy.com/gifs/window-joey-Bk9GrczWIf3lm
giphy.comFoto: giphy.com

10. Stretni sa s kamarátmi, ktorých si celý rok nevidel

Celý školský rok nadávaš, aký si zaneprázdnený, takže nemáš čas sa stretávať so všetkými kamarátmi. Cez prázdniny môžeš dokázať, že to nie sú len výhovorky. Zavolaj bývalej spolužiačke zo základnej, napíš minuloročnej prázdninovej kolegyni alebo zorganizuj niečo väčšie, kde sa stretnete všetci. Ver, že z toho vzídu výborné akcie.

http://giphy.com/gifs/rihanna-hug-katy-perry-9QX6C461kRK5q
giphy.comFoto: giphy.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 15. júla 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: