Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Núdzový stav napriek 87 percentnej zaočkovanosti? TÁTO krajina sprísnila podmienky pre vstup do krajiny!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

LISABON 1. decembra (SITA/AP) – Portugalsko sprísnilo predpisy pre vstup do krajiny a prikázalo nosenie rúšok v uzavretých priestoroch. V krajine, ktorá má jednu z najvyšších zaočkovaností v Európe, totiž od stredy platí stav núdze. Vyhlásenie krízovej situácie poskytuje vláde zákonné oprávnenie uvaliť prísnejšie opatrenia bez súhlasu parlamentu.

Rúška sú teraz v Portugalsku povinné v uzavretých verejných priestoroch. Pred vstupom do reštaurácií, kín, telocviční a hotelov je potrebné predložiť doklad o vakcinácii. Nočné kluby, nemocnice, domovy dôchodcov a športové podujatia musia od návštevníkov vyžadovať negatívny test na koronavírus, aj keď sú zaočkovaní. Na základe nových pravidiel väčšina ľudí prichádzajúcich do Portugalska musí na letiskách, v prístavoch a na pozemných hraniciach predložiť negatívny výsledok testu na koronavírus.

Odborníci sú presvedčení, že miera zaočkovanosti v Portugalsku, ktorá je na úrovni 87 percent a patrí k najvyšším na svete, chráni krajinu pred silnou vlnou infekcií, ktorú zažívajú niektoré iné európske štáty. Avšak počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 od septembra rastie aj v Portugalsku. V utorok úrady krajiny nahlásili 2 907 nových infekcií a 15 úmrtí. Portugalsko okrem toho potvrdilo aj prítomnosť nového variantu koronavírusu omikron. Zistili ho u členov profesionálneho futbalového klubu a u zdravotníka, ktorý s nimi bol v kontakte.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: