Obrovskú sumu dala seniorka ku košom! Za tieto peniaze by ste si kúpili byt v centre Bratislavy!

Zdieľať
Najky titulka 2 1.jpg
Foto: Canva

Podvodníci za tri týždne v Petržalke vybrali neuveriteľných 276-tisíc eur od 73-ročnej seniorky. Neznámy muž ju kontaktoval 160-krát a vydával sa za priateľa jej netere.

Podvodníci pripravili 73-ročnú seniorku z bratislavskej Petržalky za tri týždne o takmer 276-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, neznámy páchateľ za 22 dní telefonicky kontaktoval dôchodkyňu dokopy 160- krát, pričom celkový čas ich hovorov bol 18,3 hodiny.

Vyšetrovateľ krajskej kriminálky začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe.

Predstavil sa ako priateľ netere

Seniorku kontaktoval s naliehavou prosbou o finančnú pomoc neznámy muž, ktorý sa v telefóne predstavil ako priateľ jej netere. Oznámil jej, že je vo veľkej finančnej a časovej tiesni, a preto urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí, účel a ani výšku sumy nešpecifikoval.

„Poškodená vybrala zo svojho účtu 24-tisíc eur, ktoré odovzdala pri nemocnici na Kramároch údajnému blízkemu priateľovi neterinho priateľa,“ uviedla hovorkyňa.

Peniaze mali byť investované do zlata

Falošný neterin priateľ sa dôchodkyni ozval opäť. Seniorku žiadal o peniaze, ktoré potreboval na investovanie do zlata. „Poškodená súhlasila a podľa jeho pokynov išla ku smetným nádobám nachádzajúcich sa v blízkosti jej bydliska, kde položila igelitku s hotovosťou 129-tisíc eur,“ poznamenala Šimunková.

Podvodník však opakovane žiadal od seniorky peniaze na investovanie do zlata. Tá zabalila do igelitky ďalších 103-tisíc eur v hotovosti, ktoré následne uložila pri rovnakých smetiakoch ako po prvýkrát. Pri jednom z odovzdávaní peňazí, seniorka vložila do igelitky aj platobnú kartu s PIN kódom, z ktorej jej páchatelia vybrali ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom