Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odborníci tvrdia, že obľúbená rozprávka „Peppa Pig“ nie je vhodná pre deti. A toto má byť dôvod.

47505c81e1c248ae862cd0637b30c42c.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Určite vám je prasiatko Peppa veľmi známe. Aký máte názor na túto rozprávku vy?

Skupina odborníkov na Harvard University urobila štúdiu, kde zistili, že „Peppa Pig“ je jednou z hlavných príčin autizmu u detí. Tento animovaný film dosiahol veľký úspech. Existuje veľmi veľa hračiek, oblečenia a mnoho ďalších vecí s touto obľúbenou postavičkou. Otázkou však stále zostáva, či je prasiatko Peppa pre deti vhodné. Odborníci tvrdia, že nie.

https://sk.pinterest.com/pin/214835844703438373/
sk.pinterest.com

Podľa nich totiž existuje dôkaz, ktorý ukazuje zvýšenú uštipačnosť, sarkazmus a neúctivé správanie u detí, čo je výsledkom sledovania rozprávky ako je „Peppa Pig“. Prasiatko Peppa je vyslovene neslušné a jeho rodičia mu dovoľujú ničiť veci. Údajne existuje epizóda, kde Peppa a jeho brat George odmietli upratať svoju izbu, ale potom to ich rodičia vyriešili pomocou hry. No keď skončili, súrodenci opäť zdemolovali celú izbu s arogantým smiechom.

https://sk.pinterest.com/pin/123637952250075140/
sk.pinterest.com

Jedná sa o tieto vlastnosti prasiatka, ktoré údajne škodia správaniu detí: syndrómom nadradenosti, nevhodné správanie, realizovanie nápadov bez ohľadu na názory ostatných, neslušnosť, prílišné sebavedomie, netolerantnosť, neúctivé závidenie, arogantnosť, či hrdosť. Existujú rodičia, ktorí sa už dokonca sťažovali, že ich deti kopírujú správanie prasiatka Peppa a jeho brata Georga, takže im museli zakázať pozerať túto rozprávku.

https://sk.pinterest.com/pin/398920479477965980/
sk.pinterest.com

Preto teraz odborníci upozorňujú rodičov, aby dávali pozor, čo púšťajú svojim deťom. Približne 80% mozgu sa vyvíja počas prvých niekoľkých mesiacov do 3 rokov. V prípade, že trávia veľa času sledovaním televízie, budú kopírovať formy správania, ktoré v nej vidia. Čo si o tom myslíte? Nie je to trochu prehnané?

Títo rodičia sa sťažovali, že ich dieťa „pokazila“ rozprávka Peppa Pig!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 20. októbra 2016Zdroj www.healthytipsworld.net © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: