Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odchod ruských diplomatov zo Slovenska! Dôvodom je podľa rezortu ich nezáujem o korektné vzťahy

Ruska_ambasada.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 30. marca (SITA) – Slovensko zníži počet príslušníkov ruskej diplomatickej misie o 35 osôb. Ruská diplomacia podľa rezortu neprejavila záujem o korektné pôsobenie na území Slovenska. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v tlačovej správe.

„Uvedený krok je nevyhnutnou reakciou na pokračovanie aktivít personálu ruského veľvyslanectva, ktoré sú v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch, záujmami Slovenskej republiky a snahou o rozvoj partnerských vzťahov s Ruskou federáciou,“ uvádza rezort.

Rozhodnutím sa tak podľa ministerstva uzatvára kapitola pôsobenia ruského veľvyslanectva, ktoré z pohľadu Slovenska nebolo v súlade s deklarovaným záujmom o partnerské vzťahy. „Veríme, že okamžité skončenie vojny na Ukrajine a pôsobenie ruskej diplomatickej misie v súlade s obvyklými princípmi umožní naše vzťahy budovať na báze vzájomného rešpektu a obojstranne výhodnej spolupráce,“ uzatvára rezort.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 30. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: