Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odchod veľkého mena z RTVS! Čo sa deje v našej verejnoprávnej televízií?

Rtvs.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 24. februára (SITA) – Riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Vahram Chuguryan ukončil pracovný pomer s RTVS. Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník dnes prijal jeho žiadosť. Sekciu po Chuguryanovi dočasne povedie riaditeľ sekcie národnostného vysielania Attila Lovász. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová. Rezník uviedol, že rešpektuje rozhodnutie Vahrama Chuguryana. Poďakoval sa mu za jeho prácu, nasadenie a výsledky RTVS, ktoré dosiahla v rámci sledovanosti aj v prieskumoch dôveryhodnosti počas jeho pôsobenia.

„Prioritou RTVS je zachovať plynulý chod sekcie spravodajstva a publicistiky, aby z pozície verejnoprávneho vysielateľa poskytovala verejnosti komplexný informačný servis, a to zvlášť v kontexte aktuálnych udalostí,“ konštatovala Pivarčiová a doplnila, že sekciu spravodajstva a publicistiky dočasne povedie Attila Lovász, ktorý je riaditeľom sekcie národnostného vysielania RTVS. Lovász má dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v oblasti médií na pozíciách redaktora v Új Szó, ČTK, SME, Práca či rádio Slobodná Európa aj šéfredaktora v Új Szó a Vasárnap. Tiež pôsobil ako poradca prezidenta pre regionálne vysielanie a vedúci rozhlasovej stanice MR6 maďarského verejnoprávneho rozhlasu a aj ako poradca generálnej riaditeľky pre národnostné vysielanie v Slovenskom rozhlase.

Tvorivý tím relácie RTVS Večera s Havranom dnes požiadal generálneho riaditeľa RTVS o prehodnotenie zotrvania šéfov spravodajstva vo funkciách. Vo svojom liste uviedli, že spôsob, akým telerozhlas vedie informovanie verejnosti vo viacerých citlivých témach, nie je zohľadnením viacerých strán, ale podrývanie informačného priestoru demokratickej krajiny. Spomenuli tiež kritizovaný vstup bývalého premiéra a člena Valdajského diskusného klubu Jána Čarnogurského. Pod list sa podpísali Michal Havran, Marek Leščák, Viliam Csino, Barbora Sliepková, Tomáš Hučko a Zuzana Kepplová, ktorá o stanovisku informovala.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 24. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: