Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odsúdený je na 13 rokov väzenia, spravodlivosti sa vyhýbal! Ako sa ukrýval Štefan Agh?

väzenie
väzenie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 31. marca (SITA) – Štefan Agh, odsúdený v kauze miliónových zmeniek, ktorého v Prahe zadržala česká polícia, sa v hlavnom meste Českej republiky skrýval u známych. Informuje o tom na sociálnej sieti Policajný zbor SR na základe informácií českých policajtov. Podľa českej polície odsúdený vedel, že po ňom pátra polícia a snažil sa pátranie všemožne sťažiť. Mobilný telefón si napríklad balil do kovovej fólie, aby ho nebolo možné vystopovať.

„Muža po vykonaní potrebných úkonov dodali do policajnej cely a spisový materiál odovzdali zástupcovi Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe,“ uviedla česká polícia. Doplnila, že od doručenia európskeho zatykača po zadržanie Agha neuplynulo ani 48 hodín.

Agha zadržali v Prahe – Petrovicích v stredu 30. marca. Úrad špeciálnej prokuratúry ešte minulý týždeň potvrdil, že rozsudok nad ním v kauze falšovania zmeniek nadobudol právoplatnosť. On však médiám, ktorým sa s ním podarilo spojiť, tvrdil, že vo veci podal odvolanie. Takisto uviedol, že sa nachádza v Londýne.

V kauze falšovania miliónových televíznych zmeniek uznal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku Štefana Agha v októbri minulého roku za vinného a uložil mu trest 13 rokov väzenia. Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Súd tiež obžalovanému uložil peňažný trest 5-tisíc eur. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí päť mesiacov väzenia.

V rovnakej kauze uložil ŠTS Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi v roku 2020 tresty zhodne po 19 rokov väzenia. Najvyšší súd SR tresty potvrdil na verejnom zasadnutí 12. januára 2021.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 31. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: