Olgoj chorchoj – Mongolský červ smrti, ktorý naháňa hrôzu miestnym ľuďom

Zdieľať
Olgojchorchojtitulna.jpg

Kryptozoológia je plná príbehov a svedectiev o vodných, suchozemských, ale aj vzdušných tvoroch, ako sú napríklad okrídlení humanoidi, hrôzostrašné a gigantické chobotnice či divoké, mimozemsky vyzerajúce šelmy. Počuli ste už však aj o mýtických a záhadných pavúkoch či inom hmyze? V tomto článku vám prinášame dokonalého zástupcu tohto mnohými ľuďmi nenávidenému druhu. Mongolský červ smrti – Olgoj chorchoj!

V rozsiahlej a suchej púšti Gobi sa podľa miestnych legiend pohybuje živočích, ktorý sa neradí medzi bežné zvieratá a ktorý šíri strach a hrôzu. Aj keď neexistuje žiaden dôkaz, že naozaj existuje, koluje o ňom toľko príbehov, že miestni obyvatelia púšte v neho naozaj veria. Jeho meno sa skladá z mongolským slov (mong. olgoi-khorkhoi, olgoi – črevo, khorkhoi – červ).

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Gobi%2C_krajobraz_pustyni_%2804%29.jpg

Ako Olgoj chorchoj vyzerá?

Toto monštrum údajne vyzerá ako hrubý červ s červeno zafarbeným telom, ktorý dorastá až do dĺžky 1,5 metra. Nemá viditeľnú hlavu a svojím vzhľadom pripomína prerastenú dážďovku. Podľa údajných svedkov sa ukrýva v tých najodľahlejších kútoch púšte Gobi.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Northwest Dunhuang The Scenery Gobi 748976

Zmienky o červovi

Príbehy o Mongolskom červovi smrti kolujú medzi miestnymi už od nepamäti, avšak popularitu medzi vyspelejšími civilizáciami získal až v roku 1926, a to vďaka knihe On the Trail of Ancient Man od profesora Roya Chapmana Andrewsa.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Allghoikhorkhoi.jpg

Podľa legiend dokáže Olgoj chorchoj pľuvať kyselinu, ktorá rozožerie všetko, s čím príde do kontaktu. Červ údajne dokáže vysielať isté elektrické výboje, ktorými dokáže behom sekundy usmrtiť aj ťavu či človeka. Miestni obyvatelia dokonca veria, že smrť spôsobuje aj samotný dotyk jeho hadovitého tela. Keď v júni a v júli naprší a zem navlhne, vylieza zo zeme, zvyšok roka údajne trávi pod povrchom a hibernuje.

Čo si o tomto tvorovi myslíte vy? Môže naozaj existovať?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články