Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Olympiáda v Pekingu začína už v piatok! Aké sú šance Petry Vlhovej na zlato?

Petra Vlhová
Petra Vlhová (AP Photo/Marco Tacca)
reklama:
reklama:

PEKING 1. februára (SITA, AP) – Slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová vybojuje na zimných olympijských hrách v Pekingu tri cenné kovy. Do cennej zbierky z vrcholných podujatí by 26-ročnej Liptáčke mala pribudnúť jedna zlatá a dve strieborné medaily. Myslia si to redaktori agentúry AP, ktorí zverejnili svoje predpovede medailistov tri dni pred začiatkom najväčšieho zimného športového sviatku. Okrem troch zásahov Petry Vlhovej by už Slovensko nemalo získať na ZOH 2022 žiadnu ďalšiu medailu.

Podľa AP sa Vlhová stane víťazkou obrovského slalomu a strieborné medaily jej zavesia na krk po slalome a alpskej kombinácii. Rýchly pohľad na predikcie všetkých disciplín ženského alpského lyžovania na ZOH 2022 vraví, že najúspešnejšou zjazdárkou v Pekingu by sa mala stať Američanka Mikaela Shiffrinová. Vlhovej najväčšia rivalka by mala brať dve zlaté a dve strieborné medaily. Zvíťaziť by mala v slalome a kombinácii, striebro jej pribudne za super G a obrovský slalom.

Úspešné zimné hry by mala absolvovať aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Špecialistka na rýchlostné disciplíny by mala triumfovať v zjazde a zo super G by mala pridať bronz. Americká agentúra predpovedá úspešné ZOH aj Gutovej krajanovi Marcovi Odermattovi. Líder mužského Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní by mal byť zlatý v super G a obrovskom slalome a bronzový v zjazde. Nór Aleksander Aamodt Kilde by mal byť zlatý v zjazde a strieborný v super G.

Hokejový turnaj mužov by sa mal stať korisťou Kanady. Striebro predpovedá AP Rusku a bronz tímu USA. U žien by sa mali zo zlatých medailí v hokeji tešiť rovnako Kanaďanky. Striebro by malo pripadnúť Američankám a bronz Fínkam.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: