Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Omikron by ste nemali brať na ľahkú váhu. Odborníci varujú, týka sa to predovšetkým týchto ľudí

omikron
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
omikron www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Hoci variant Omikron nepatrí medzi tie najviac nebezpečné, odborníci varujú a to predovšetkým jednu skupinu ľudí, aby nebrala omikron na ľahkú váhu. Lekári odporúčajú predovšetkým starším ľuďom a tým, ktorí trpia chronickými chorobami, aby variantu omikron nepodceňovali. Ak sa u nich prejaví nákaza omikronom, je potrebné, aby okamžite zavolali praktickému lekárovi.

Práve ten je schopný odporučiť takmer okamžite antivirotiká, vďaka ktorému sa vyhnete ťažkému priebehu ochorenia. Omikron síce nie je taký nebezpečný ako napríklad delta, neznamená to však, že by ste si nemali dávať pozor. Veľkú pozornosť by mu mali venovať predovšetkým ľudia starší ako 65 rokov a jedinci s chronickými chorobami.

Pokiaľ trpíte vysokým tlakom, obezitou, cukrovkou, ochorením pečene, srdca alebo obličiek, je potrebné, aby ste si dávali veľký pozor. „Je potrebné, aby ľudia poznali svoje rizikové faktory. Ak je totiž nakazený rizikovou skupinou, a zároveň zápasí s príznakmi covidu, mal by okamžite kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a prebrať s ním možnosti liečby, aby nedošlo k zhoršeniu stavu,“ apeluje doktor.

„Nedávno sa mi pacient (80) ozval až po troch dňoch, keď mu nebolo dobre, hoci má chronické ochorenie srdca. Nakoniec to však dopadlo dobre,“ opisuje istá lekárka . Pokiaľ patríte do rizikových skupín, pri podozrení na nákazu omikronom okamžite kontaktuje svojho praktického lekára.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 25. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: