Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Omikron u nás naberá na sile! Pribudli ďalšie prípady, nová mutácia tvorí väčšinu prípadov!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 21. januára (SITA) – Laboratóriá sekvenáciou potvrdili výskyt ďalších 155 prípadov variantu omikron na území Slovenskej republiky. Spolu ich tak máme potvrdených celkovo 282. Informoval o tom hlavný hygienik Ján Mikas. Zároveň dodal, že vo vzorkách, ktoré boli na sekvenáciu do laboratórií Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v spolupráci s Vedeckým parkom Univerzity Komenského v Bratislave a Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied odovzdané 17. a 18. januára, mal variant omikron zastúpenie 59 %.

„Opätovne zdôrazňujeme, že výskyt prípadov omikronu v tunajšej populácii je vyšší, než uvedený konkrétny počet sekvenovaných vzoriek. Sekvenácia však dokáže poskytnúť náhľad do zastúpenia jednotlivých variantov v populácii, vrátane omikronu,” doplnil Mikas s tým, že výsledky sekvenácie pozitívnych vzoriek potvrdzujú stúpajúci trend variantu omikron. Z priebežných výsledkov podľa Mikasa možno konštatovať, že variant omikron sa stal dominantným v tunajšej populácii. „Očakávame, že ešte výraznejšie zastúpenie variantu omikron potvrdia budúce priebežné výsledky sekvenácie,” dodal.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 21. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: