Opäť škandál v kultúre! Ódor sa postavil na obranu umelcov pred ministerkiným útokom

Zdieľať
Najky šimkovicova odor kostelny divadlo konflikt
Foto: Canva, SITA/Milan Illík/Diana Černáková

Ódor zdôraznil dôležitosť slobody prejavu a nesúlad postupu ministerky s demokratickými princípmi.

Herci nie sú vaši podriadení a nemôžete si ich volať na koberček za ich herecké výkony, odkázal ministerke kultúry Martine Šimkovičovej bývalý predseda vlády a líder kandidátky Progresívneho Slovenska do Európskeho parlamentu Ľudovít Ódor.

Reagoval tak na medializované informácie, podľa ktorých si chce šéfka rezortu kultúry zavolať herca Slovenského národného divadla Ľuboša Kostelného a žiadať od neho vysvetlenie jeho vyjadrení v rámci predstavenia na jej osobu.

Sloboda prejavu

Ódor v reakcii uviedol, že už 35 rokov nežijeme v režime, ktorý kontroloval a zakazoval všetky umelecké predstavenia, ktoré sa nepáčili komunistickému vedeniu štátu.

Slobody prejavu by sa mali zastať všetci ľudia, ktorým záleží na normálnom fungovaní našej spoločnosti. Napokon, nemožno sa hnevať na zrkadlo, keď vám ukazuje váš skutočný obraz. Nič sa na ňom nezmení, ani keď sa ho pokúsite rozbiť,“ skonštatoval.

Súlad s demokraciou

Ako informoval portál Aktuality, Šimkovičová hovorila o Kostelnom v pondelok v rádiu Infovojna, kde bola spolu s generálnym tajomníkom jej služobného úradu Lukášom Machalom.

Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Simkovicu, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ uviedla ministerka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom