Organizátori olympiády premenovali ďalšieho hokejistu! Schytal to najmladší strelec slovenského olympijského gólu!

Zdieľať

BRATISLAVA 10. februára (SITA) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský bol vo štvrtok jediný strelec výberu SR v súboji proti Fínom (2:6) v základnej C-skupine na olympijskom turnaji v čínskom Pekingu. Mladučký hokejista v tomto zápase už v 6. minúte otvoril skóre a v druhej tretiny korigoval na 2:4 zo slovenského pohľadu. Stal sa nielen najmladším strelcom slovenského olympijského gólu (17 rokov, 10 mesiacov a 11 dní), ale aj najmladším autorom presného zásahu mužského turnaja ZOH od Sarajeva 1984. Pred viac ako 30 rokmi bol ešte mladší Američan Ed Olczyk. Podľa oficiálneho webu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) je Slafkovský od roku 1948 prvý 17-ročný hokejista, ktorý pod piatimi kruhmi skóroval dvakrát. Pred viac ako 70 rokmi sa hetrikom prezentoval iný Američan Jack Kirrane.

„Mám radosť, že sa mi podarilo skórovať. Dal som dva góly, ale nemáme tri body a to je problém. Oveľa radšej by som góly vymenil za víťazstvo. V každom zápase nastupujem s cieľom, aby môj tím vyhral. Preto hráme hokej,“ povedal Slafkovský po prehre s Fínmi.

Zaujímavosťou je, že celý štvrtkový zápas absolvoval v drese s menovkou, v ktorej jeho priezvisko nebolo uvedené správne. Namiesto anglického prepisu „Slafkovsky“ bolo na jeho drese uvedené „Slafkovksy“. Mladý hokejista si tento preklep nevšimol a upozornili ho na to až novinári v mixzóne. „Vážne? Ja som si to vôbec nevšimol,“ povedal podľa olympic.sk. Vedenie slovenského tímu už organizátorov požiadalo o nápravu tejto chyby.

Slovákov pod piatimi kruhmi v Číne čaká druhé vystúpenie už v piatok, od 9.40 h SEČ zverenci trénera Craiga Ramsayho vyzvú Švédov.