Toto je osem najkrajších pláží Chorvátska (foto)

Zdieľať
Medulin, Istria
Medulin, Istria www.gettyimages.com

Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou, kam sa každý rok húfne presúvajú tisíce Slovákov prežiť svoju letnú dovolenku. „Slovenské more“ je charakteristické priezračnou vodou, malebnými útesmi a ostrovmi, ale aj kamenistými plážami. Ak dávate prednosť pieskovým plážam, či novým lokalitám, možno vás zaujme niektorá z najkrajších pláží v Chorvátsku.

  1. Zlatni Rat, ostrov Brač

Táto pláž má charakteristický tvar písmena „V“ a je obľúbená pre svoj jemný biely piesok a priezračné tyrkysové more. Pláž je obklopená borovicovými lesmi a je považovaná za jednu z najkrajších pláží Chorvátska. Okrem kúpania tu môžete vyraziť na prechádzky po okolí, navštíviť miestne reštaurácie a kaviarne, alebo si užiť jedinečné výhľady.

Zlatni Rat, Croatia
Pláž Zlatni Rat www.gettyimages.com
  1. Rajska plaža, ostrov Rab

Je známa tiež pod názvom Lopar a je jednou z najpopulárnejších pláží na ostrove Rab. Tiahne sa približne 1,5 kilometra po pobreží, obklopená borovicovými lesmi a zátokami s kryštálovo čistou vodou. Táto pláž je ideálna pre rodiny s deťmi, keďže má plytší vstup do mora a nájdete tu množstvo atrakcií, ako sú tobogány, či možnosti vodných športov.

Ostrov Rab
  1. Lovrečina Bay, ostrov Brač

Pláž sa nachádza v juhovýchodnej časti ostrova Brač a je jednou z najkrajších a najuzamknutejších zátok na ostrove. Je posiata bielym pieskom a strmo sa zvažuje do tyrkysového mora. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, pretože zátoka je ťažko dostupná a dostanete sa sem iba pešo alebo loďou.

Ostrov Brač
Ostrov Brač www.gettyimages.com
  1. Makarská Riviera

Makarská Riviéra je pobrežná oblasť na juhu Chorvátska, medzi mestami Brela a Gradac. Tento úsek pobrežia je známy svojimi krásnymi plážami, čistou vodou a nádhernými výhľadmi na horu Biokovo. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácií a možností vodných športov. Jednou z najkrajších pláží je Brela, jednou z najpopulárnejších je pláž Tučepi.

Makarska riviera
Makarska riviera www.gettyimages.com
  1. Stiniva, ostrov Vis

Pláž Stiniva sa nachádza na malom ostrove Vis a považuje sa za jednu z najkrajších pláží v Stredozemnom mori. Prístup k nej je možný iba po mori alebo pešej ceste. Vzhľadom na svoju izolovanú polohu je jednou z najčistejších pláží na chorvátskom pobreží. More má jasnú tyrkysovú farbu, takže je ideálne na kúpanie a šnorchlovanie.

Pláž Stiniva, ostrov Vis
Pláž Stiniva, ostrov Vis www.gettyimages.com
  1. Baška, ostrov Krk

Pláž v Baške meria približne 1800 metrov a patrí medzi najdlhšie pláže na ostrove Krk. Je charakteristická jemným pieskom a priezračnou vodou. Vstup do mora je pozvoľný, takže je vhodná pre rodiny s deťmi. V okolí nájdete množstvo obchodíkov a reštaurácií. Jedným z najzaujímavejších miest v okolí je skalnatý ostrov s kostolíkom.

Baška, Krk
Baška, ostrov Krk www.gettyimages.com
  1. Ostrov Hvar

Hvar je jedným z najkrajších ostrovov na Jadrane a obľúbenou dovolenkovou destináciou. Turisti sa sem radi vracajú najmä pre jeho krásne pláže, historické mestečká a rozmanitú prírodu. Najkrajšie pláže na ostrove sú Grebišće a Dubovica. Nájdete tu tiež možnosti vodných športov a turistické chodníky s krásnymi výhľadmi.

Ostrov Hvar, Croatia
  1. Medulin, Istria

Pláž Medulin sa nachádza v rovnomennej obci v Istrii, na severe Chorvátska. Je to populárna turistická destinácia, ktorá ponúka krásne pláže a tiež bohatú históriu a kultúru. Pláž je dlhá a rozľahlá, známa svojím jemným pieskom a priezračným morom. Okrem kúpania je tu možnosť venovať sa rôznym športom, v okolí je krásna príroda, historické pamiatky a národné parky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom