Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Osud Múzea SNP je spečatený! Bude patriť pod TOTO ministerstvo!

Ezgif.com gif maker 4.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Ilustračné, SITA/Jakub Julény.
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 24. novembra (SITA) – Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) sa presunie zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany. Vyplýva to z vládnej novely zákona o múzeách a galériách a ochrane predmetov kultúrnej hodnoty. Za schválenie novely hlasovalo 81 poslancov zo 133 prítomných.

Digitalizačné centrum Múzea SNP prejde pod Slovenskú národnú galériu a slovenská národná expozícia v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime pod Slovenské národné múzeum. Podľa dôvodovej správy účelom je „zabezpečiť ešte kvalitnejšie plnenie zákonom zadefinovaných úloh“, spájanie vedeckých a odborných kapacít, ako aj zvýšenie starostlivosti o vzácne veľkorozmerné zbierkové predmety Múzea SNP.

Nezaradená poslankyňa Ľubica Laššáková (Hlas-SD) v rozprave vyjadrila pochybnosti o skutočnom dôvode presunu Múzea SNP pod rezort obrany. Podľa nej vďaka tomuto zákonu sa z Múzea SNP stane „len sklad zbraní“. Poslankyňa Monika Kozelová (OĽaNO) povedala, že by tiež rada vedela, prečo by malo Múzem SNP ostať pod ministerstvom kultúry, keď „je to vojenské múzeum“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 24. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: