Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pablo Escobar nebol jediný. Pozrite sa na ďalších úspešných drogových barónov a dealerov

Pablo Escobar
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pablo Escobar youtube.com
reklama:
reklama:

Meno Pablo Escobar pozná pravdepodobne každý. Bol to ten najslávnejší a aj najbohatší drogový boss v histórii ľudstva. Bol hlavný vodca a spoluzakladateľ kartelu Medellin a vďaka tomu sa stal jedným z najbohatších kriminálnikov v histórii. Odhaduje sa, že Pablovi Escobarovi patrilo 80 percent všetkého trhu s kokaínom v USA. V tom čase zarábal kartel 60 miliónov dolárov denne. Ako na tom ale bola jeho „konkurencia“? Nebol predsa jediným drogovým dílerom na svete. Poďme  pozrieť na ďalších, skutočne úspešných a bohatých drogových dílerov.

Joaquin „El Chapo“ Guzman Loera

El Chapo obchodoval s kokaínom, heroínom, extáziou a metamfetamínom. Všetky tieto druhy drog prevážal do USA. Preslávil sa predovšetkým svojimi útekmi z väzenia. Pri tom poslednom úteku sa dostal von vďaka vykopanému tunelu s klimatizáciou a osvetlením z najlepšie stráženého väzenia v celom Mexiku. Za svoju drogovú kariéru zarobil miliardu dolárov.

Griselda Blanco

Na prvý pohľad normálne vyzerajúca pani, v skutočnosti „Babička kokaínu“. Presne takú prezývku mala Griselda Blanco, ktorá bola členkou kartelu Medellin. Pomáhala z dodávkami kokaínu a v najlepšom období zarábala 80 miliónov dolárov mesačne. Následne bola zatknutá, ale podarilo sa jej utiecť do Kolumbie. Tam bola v roku 2012 zavraždená. Za svoju kariéru stihla zarobiť dve miliardy dolárov.

Carlos Lehder

Carlos bol spoluzakladateľom kartelu Medellin. Najskôr pracoval v armáde, ktorá bojovala proti skupinám v Kolumbii. V 70. rokoch si potom Carlos kúpil ostrov na Bahamách, ktorý fungoval ako centrála rozvážky drog do Kolumbie a USA. Lenže postupom času sa začal ku členom kartelu správať neúctivo a tak sa k nemu kartel otočil chrbtom. Nakoniec bol zatknutý v USA a umiestnený do väznice, v ktorej je dodnes. Vďaka drogám si zarobil 2,7 miliardy dolárov.

Gilberto a Miguel Orejuelaovci

Títo bratia spoločne založili kartel Cali. Tento kartel bol ďalším kartelom v Kolumbii, takže aj ďalším kartelom, ktorý konkuroval kartelu Medellin. Aj napriek sláve Medellinu sa dokázal kartel Cali presadiť. Bratia nakoniec zarobili viac ako 3 miliardy dolárov. Neskôr boli zatknutí v USA a odsúdení na 30 rokov väzenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 4. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: