Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Papagáje žako nadávali v britskej zoo sprosto návštevníkom. Teraz sú v izolácii, kde sa odnaučia vulgarizmom

papagáj
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
papagáj www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Ľudia, ktorí sa v britskej zoologickej záhrade Lincolnshire Wildlife Park zastavili pri papagájskej voliére, sa nestačili čudovať. Pobavenie u nich konkrétne spôsobilo päť papagájov šedých, ktorí používali pekný riadok sprostých slov. Títo vtáčí operenci sú kvôli svojej prostorekosti aktuálne v izolácii, kde sa majú odnaučiť svojmu nevyberavému správaniu.

Papagáje sa naučili sprosto hovoriť počas karantény

Hovorca zoologickej záhrady Lincolnshire Wildlife Park vysvetľuje, že papagáje sa naučili hovoriť sprosto, keď spolu boli v karanténe. Lenže akonáhle ich pracovníci zoo presunuli do vonkajšej voliéry, neposlušní operenci začali sprostými výrazmi označovať aj návštevníkov zoo.

„Väčšina návštevníkov to považovala za veľkú srandu. Cez víkendy nás však navštevovali aj rodiny s deťmi. A práve reč papagájov nepôsobila na deti veľmi priaznivo,” opisuje riaditeľ zoo Steve Nichols.

Sprosto hovoriaci operenci sú teraz v izolácii

Chytré papagáje menom Billy, Elsie, Eric, Jade a Tyson zaznamenali, že verejnosť na ich vulgarizmy reaguje salvami smiechu. To ich v ich nevhodnej reči ešte povzbudilo a začali sprosté slová používať ešte intenzívnejšie a častejšie. Táto skutočnosť však pracovníkov zoologickej záhrady vôbec nepotešila, preto sa rozhodli zasiahnuť. Opatrovatelia päť neposlušných papagájov šedých stiahli do izolácie. Každý z nich sa má zdržiavať zvlášť s iným kŕdľom papagájov, vďaka čomu sa vraj odnaučia používať sprosté výrazy.

Dúfam, že sa naučia v kolóniách používať nové slušné slová. Pokiaľ ale naučia aj ostatných sprostú reč tak naša zoo bude mať nakoniec 250 sprosto hovoriacich vtákov, neviem, čo urobíme,” hovorí ďalej riaditeľ britskej zoo.

Lincolnshire Wildlife Park preslávil aj papagáj, ktorý spieva song od Beyonce

Po nútenej izolácii sa vraj papagáje šedé opäť vrátia do vonkajšej voliéry, ale budú od seba náležite oddelení, aby u nich opäť nedochádzalo k excesom. Títo nadávajúci operenci však nie sú prví, kto v britskej zoo Lincolnshire Wildlife Park vzbudil rozruch. Začiatkom roku 2020 sa na sociálnych sieťach preslávil svojou verziou piesne If I Were a Boy od Beyonce miestny papagáj Chico.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 11. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: