Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pár, ktorý spoločne precestoval za 26 rokov 550 tisíc míľ a navštívil 177 krajín

manželia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
manželia youtube.com
reklama:
reklama:

V roku 1988 pred pádom berlínskeho múru vyrážajú Gunther Holtorf a jeho manželka Christine na monumentálny výlet, ktorý trvá viac ako 26 rokov. Za túto dobu spoločne navštívili 177 krajín a prešli viac ako 550 míľ (885 tisíc kilometrov). Pôvodne plánovali stráviť 18 mesiacov v afrických krajinách a cestovať Afrikou svojim autom Mercedes-Benz G-Wagen. 18 mesačná cesta sa ale nakoniec premenila na kontinuálnu záležitosť, ktorá bola prerušená len menšou dobou venovanou odpočinku.

Už viac ako dve desaťročia žije tento pár v aute a je stále na cestách. Spoločne navštívili neuveriteľné miesta po celom svete a cestovali naprieč šiestimi kontinentmi. Duny Sahary, dediny v Keni, ulice v Paríži, staroveké budhistické chrámy, vojnové zóny v Iráne a ďalšie miesta po celom svete. Toto všetko zvládli so svojim Mercedesom, ktorému hovoria „Otto“.

V noci spal pár v hojdacích sieťach alebo v priestoroch ich vozidla. Jedlo si varili na prenosnom plynovom sporáku a sprchovali sa tak, že sa navzájom polievali vodou z plastových fliaš. Gunther sa k cestovaniu vyjadril takto: „Čím viac budete cestovať, tým viac si bude uvedomovať, ako málo ste toho videli. A čím viac ste videli a zažili, tým viac budete chcieť pokračovať a vidieť ešte oveľa viac. Manželka Christine zomrela v roku 2010, ale Gunther na počesť svojej ženy v cestovaní pokračuje naďalej a fotka jeho ženy mu vo vozidle visí na spätnom zrkadle.

Keď ho ľudia chvália za precestovanie toľkých krajín, Gunther hovorí, že za všetko môže jeho vozidlo, ktorému hovorí Otto. „Je to verný automobil, ktorý sa ani raz nepokazil. Je to nepostrádateľný pomocník a jeho spoľahlivosť je úplne ohromujúca.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 6. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: