Paríž sa pripravuje na svetelnú šou: Eiffelova veža bude hrať hlavnú úlohu

Zdieľať
272831_oly_paris_olympic_rings_95430.jpg

Prípravy na otvárací ceremoniál na rieke Seina sa neustále zdokonaľujú, pričom významnou súčasťou budú lodné plavby so športovcami, funkcionármi a organizátormi.

Organizátori tohtoročných olympijských hier v Paríži v piatok predstavili výstavu piatich olympijských kruhov namontovaných na Eiffelovej veži. Hlavné mesto Francúzska si práve v piatok pripomína 50 dní do začiatku olympiády.

Štruktúra prsteňov, vyrobených z recyklovanej francúzskej ocele, je vystavená na južnej strane 135-ročnej pamiatky v centre Paríža s výhľadom na rieku Seina. Každý prsteň má priemer deväť metrov.

Stotisíc LED žiaroviek

Počas paralympijských hier, ktoré sa začnú 28. augusta, sedemnásť dní po záverečnom ceremoniáli olympijských hier, budú olympijské kruhy každú noc osvetlené 100-tisíc LED žiarovkami.

Organizačný výbor postupne dolaďuje prípravy na veľkolepý otvárací ceremoniál na rieke Seina. Na palubách približne 160 lodí sa počas neho budú po Seine plaviť športovci, funkcionári aj organizátori.

Prizerať sa budú desaťtisíce ľudí

Z brehu na šesťkilometrovom úseku medzi Pont d’Austerlitz a Pont d’Iena budú túto parádu sledovať desaťtisíce ľudí.

Na parížskej olympiáde nebude núdza ani o ďalšie ikonické miesta. Mnoho športových súťaží sa bude konať v blízkosti nielen Eiffelovej veže, ale tiež pri zámku vo Versailles či pri Grand Palais.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom