Pavol Habera nahral titulnú skladbu k filmu Nikdy nehovor nikdy. Pozrite si videoklip

Zdieľať
Natacanie klipu tereza a palo.jpg
Foto: Bontonfilm

Po niekoľkoročnej odmlke prichádza jeden z najobľúbenejších spevákov a skladateľov slovenskej a českej hudobnej scény Paľo Habera s hudobnou novinkou. V ostatnom období intenzívne pracoval na titulnej skladbe k filmu Nikdy nehovor nikdy. V novom „feelgood“ kinofilme si zahrajú Tomáš Maštalír, Tereza Kostková, Lenka Krobotová, Marek Majeský, Jana Kovalčiková či ďalšie zvučné herecké mená zo Slovenska a Česka. V našich kinách sa film objaví už od 3. augusta.

Haberova nová pieseň sa volá Všetko sa môže stať a zaznie v záverečných titulkoch filmu. Pavol Habera ju len prednedávnom dokončil v nahrávacom štúdiu. „Hudbu k tejto skladbe som už mal hotovú. Text vznikol až po tom, ako sme sa dohodli, že ju použijeme do filmu. Film sme videli a text upravili tak, aby s ním korešpondoval,“ prezradil hudobník detaily o vzniku piesne Všetko sa môže stať. „Dá sa povedať, že skladba je teda filmom čiastočne inšpirovaná a zároveň naň nadväzuje a dopĺňa ho,“ dodáva Paľo Habera.

Súbežne s dokončovaním piesne vznikol aj videoklip. Ten režíroval Adrián Kutný, nakrúcal sa v Prahe a objaví sa v ňom aj herečka Tereza Kostková, ktorá vo filme stvárňuje hlavnú hrdinku Naďu.

Tvorcovia filmu Haberu oslovili a pustili mu film. Potom ako ho uvidel, muzikant so spoluprácou neváhal. „Ja mám rád romantické filmy. Veľa sa teraz točia filmy postavené na efektoch, kde herci natáčajú sami na zelenom pozadí a musia si predstavovať, čo sa vlastne deje okolo nich. Som odchovaný Woodym Allenom, mám radšej vzťahové filmy a filmy zo skutočného života, filmy, ktoré sa môžu stať. Všetko sa môže stať,“ opisuje Paľo Habera, prečo sa rozhodol zložiť pieseň k snímke Nikdy nehovor nikdy aj s odkazom na jej názov.

O FILME

Naďu (Tereza Kostková) a Petra (Tomáš Maštalír) stretávame v čase rozpadu ich manželstiev. Petrov vzťah s manželkou Lenkou (Lenka Krobotová) ochladol dlhým odlúčením pre jej prácu na misiách v Afrike. Nadin manžel Viktor (Marek Majeský) sa pre zmenu opäť raz „zamiloval“ do mladšej ženy. Nevinná zrážka áut Nade a Petra má za následok, že začnú na seba narážať aj v bežnom živote.

Naďa popri práci učiteľky vedie aj hodiny jogy. Peter je po viacerých zdravotných problémoch s chrbticou nútený zmeniť svoj životný štýl a práve joga mu má v tom pomôcť. Peter spoznáva Naďu v jej prirodzenom prostredí a ich vzájomné sympatie sa začínajú prehlbovať. Do rodiaceho sa vzťahu však vstupujú nielen ich deti (2 + 2), ale o slovo sa prihlásia aj bývalí partneri. Začína sa tak bláznivá jazda dvoch neúplných rodín, ktorá bude výzvou nielen pre našich hlavných hrdinov, ale aj pre ich blízkych, pretože VŠETKO SA MÔŽE STAŤ. V ďalších rolách sa predstavia Marek Majeský, Hana Holišová, Ondřej Sokol, Jana Kovalčiková, Lucia Siposová, Juraj Hrčka, Štefan Martinovič, Juraj „Šoko“ Tabaček, Branislav Bystriansky, ako aj ďalšie doposiaľ neobjavené detské herecké talenty.

Nový film vznikal pod taktovkou režiséra Braňa Mišíka (seriály Klamstvo, Priznanie, Hniezdo) a producentskej spoločnosti NUNEZ NFE, ktorá má na konte mimoriadne úspešné kinotituly Všetko alebo nič, Príliš osobná známosť a V lete ti poviem, ako sa mám. Komédiu Nikdy nehovor nikdy, ktorú prináša do kín filmová distribučná spoločnosť BONTONFILM, si budú môcť diváci vychutnať v kinách už od 3. augusta 2023.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom