Fotograf zachytáva divoké zvieratá unikátnym spôsobom, jeho zábery vám vyrazia dych (FOTO)

Zdieľať
Pedro JARQUE KREBS
Instagram Pedro JARQUE KREBS

Fotografie, ktoré vyrážajú dych! Peruánsky fotograf Pedro Jarque Krebs zachytáva divoké zvieratá tak, ako ich môžeme vo voľnej prírode pozorovať len veľmi zriedka. Jeho fotografie si mnohí mýlia s maľbami, keďže ide o dokonalé obrázky divo žijúcich zvierat, nasnímané celkom zblízka.

Fotograf, ktorý získal niekoľko ocenení, svojou tvorbou upozorňuje tiež na nutnosť ochrany divokých zvierat a nebezpečenstvo ich vyhynutia. Portál boredpanda zverejnil rozhovor s týmto talentovaným umelcom, v ktorom prezradil detaily svojej unikátnej tvorby.

Pedro JARQUE KREBS
Instagram Pedro JARQUE KREBS

Pedro JARQUE KREBS v rozhovore uvádza, že väčšinu zvierat fotografuje v zajatí alebo v poloslobode, aby sa k nim mohol dostať čo najbližšie. „Väčšina mojich fotografií vzniká v prírodných rezerváciách, záchranných centrách alebo zoologických záhradách,“ prezradil umelec. Častokrát cestuje stovky kilometrov, aby odfotografoval zviera, ktorá žije iba na určitom mieste.

Cieľom jeho tvorby je okrem iného šíriť posolstvo o záchrane niektorých druhov divo žijúcich zvierat pred vyhynutím. „Situácia voľne žijúcich zvierat je dnes kritická a dúfam, že moja práca pomôže zvýšiť o tom povedomie,“ uviedol v rozhovore talentovaný fotograf.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom