Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Plaváreň v Petržalke otvoria najskôr vo februári

Screenshot_1.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
BRATISLAVA 26. novembra 2015 (N/PR) – Minulý rok schválilo Zastupiteľstvo BSK dotáciu vo výške pol milióna eur pre výstavbu petržalskej plavárne. Počas dnešného župného štvrtka sa boli zástupcovia úradu pozrieť na plaváreň na Tupolevovej ulici v Petržalke, ktorá už o pár týždňov privíta prvých návštevníkov. Zadarmo ju budú môcť navštevovať stredoškoláci aj seniori.
 „Podľa dohody 12% časovej kapacity plavárne budú využívať naši stredoškoláci bezplatne“, uviedol Peter Húska z BSK. Podľa neho kraj rozbehol projektové práce týkajúce sa rekonštrukcií a opráv dvoch školských plavární v pôsobnosti BSK.
 
„Plavární je v kraji nedostatok a tento fakt pociťujú aj obyvatelia kraja, čo nám vyplynulo aj z prieskumu“, povedal Peter Húska. Preto je podľa neho dobré, že sa samospráva odhodlala k tomuto kroku, ktorej výsledkom je moderná plaváreň.
 
„Ak sa nevyskytnú žiadne neočakávané problémy, do prevádzky by plaváreň mohla byť uvedená vo februári budúceho roka“, uviedol Miroslav Štefánik, prednosta úradu Mestskej časti Petržalka.
Plaváreň sa nachádza v lokalite ulíc Jiráskova a Tupolevova. V plavárni  prebiehajú záverečné dokončovacie práce. Budova plavárne ponúka 25 metrový plavecký bazén, zážitkový bazén, detský bazén, ale aj saunový svet. Denná kapacita plavárne bude 500 návštevníkov.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor taja444Dátum 26. novembra 2015
K téme