Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Po hrozivej streľbe na Floride nosia študenti do školy priesvitné batohy. Toto si v ňom priniesol jeden tínedžer

Transparent backpacks students response marjory stoneman douglas high school parkland florida 4 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com
reklama:
reklama:

14. februára sa odohrala vo floridskom meste Parkland hrozivá streľba, po ktorej zomrelo 17 ľudí. Preto sa vedenie školy rozhodlo zaviesť patričné bezpečnostné opatrenia. 

Jedným z opatrení je aj to, aby všetci žiaci nosili do školy priesvitné batohy. Samozrejme, väčšina z nich sa búri a nepáči sa im to. Vravia, že útočník v tom čase už dávno nebol žiakom školy a tieto batohy nezabezpečia žiadnu ochranu, ani nezabránia ďalším útokom.

Batohy.jpg
twitter.com

Žiaci v priesvitných batohoch nosia aj plastové misky, v ktorých sa taktiež môže ukrývať zbraň. Tašky nie sú kontrolované, takže aj to je dôvod, prečo si myslia, že tieto batohy nemajú žiadny význam. Najväčšie problémy s ním majú dievčatá, ktoré musia so sebou nosiť hygienické pomôcky a samozrejme, nie je im príjemné, aby to videla celá škola.

Dzynpgsvmaawxom.jpg
twitter.com

Žiaci tvrdia, že sa začínajú cítiť ako vo väzení. Starší tínedžeri sa však rozhodli bojovať proti tejto situácii tým, že si plnia svoje priesvitné batohy tampónmi. Jedným z nich je aj Cameron Kasky, ktorý s úsmevom povedal, že veľmi rád sa naučí niečo nové o ženských veciach.

Dz2yfj5voae6t w.jpg
Foto: www.imgur.com

Taktiež si žiaci na batohy vešajú symbolické cenovky v sume 1,05 dolára. Protestujú tak proti „krvavým peniazom“ vplyvnej Národnej asociácie držiteľov zbraní (NRA), ktorá podľa nich venovala senátorovi Marcovi Rubiovi milióny dolárov, v prepočte na jedného žiaka práve 1,05 dolára.

Dzyeazuu8aeummx.jpg
twitter.com

A nakoniec, nechýbajú ani vtipné odkazy, ktoré si žiaci dávajú na najviac viditeľné miesto vo svojom priesvitnom batohu, aby ich všetci videli. Aspoň týmto spôsobom sa občas zabavia pri tom všetkom, čo v poslednej dobe zažili.

Niektorí to však neberú príliš tragicky, napríklad 16-ročná študentka Rachel Padnis vraví: „Osobne si myslím, že priesvitné batohy nie sú takým veľkým problémom, a ak sa čo i len jedna osoba v škole cíti bezpečnejšie, som ochotná urobiť túto obeť. Je skutočne zábavné chodiť po chodbách a vidieť všetky vtipy na papieroch v batohoch. Aj keď mám pocit, že moje súkromie bolo práve odstránené, myslím, že batohy priniesli veľa reálneho smiechu späť do našej školy“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 6. apríla 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: