Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Po Roku nula prichádza hudobná lahôdka Analog Architekt! AMO dozrieva spolu so svojimi fanúšikmi!

AMO_2015_OFIC. PROMOfoto_by_Zdenko_Hanout
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FOTO: ZDENKO HANOUT
reklama:
reklama:

Po prelomovom albume ROK NULA sa formácia AMO opäť hlási o slovo. Tentokrát prináša nové EP s názvom ANALOG ARCHITEKT, ktoré vyjde v čisto digitálnej podobe. Novinka oficiálne pribudne do diskografie kapely 23. marca, no už dnes si ju môžu exkluzívne stiahnuť používatelia aplikácie Deezer vďaka exkluzívnemu partnerstvu Telekomu a Sony Mobile http://www.deezer.com/album/9882832. Vydanie EP sprevádza premiéra rovnomenného titulného singla ANALOG ARCHITEKT, ktorý dostal vizuál v podobe videoklipu, zachytávajúceho autentické štúdiové práce na hudobnej novinke www.analogarchitekt.sk.

Kapela nahrala ANALOG ARCHITEKT na prvýkrát

V roku 2013 formácia AMO prepísala svoju históriu vydaním albumu ROK NULA, ktorý symbolizoval štart novej éry v existencii kapely na čele s dvojicou raperov Moem a Opakom. Nahrávka sľubovala nový smer pre AMO.  23. marca 2015 AMO svoj sľub fanúšikom splní. Spomínaný dátum je totiž termínom oficiálneho releasu nového EP s názvom ANALOG ARCHITEKT – štúdiovej nahrávky s nekompromisne kvalitným zvukom v podaní Gábora Tokára (bicie), Martina Štefánika (klávesy), Jozefa Madolu (basgitara) a Mariána Jaslovského (flauta, saxofón, EVI).

FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT

Kapele tradične svojím rapom sekundujú Opak a Moe, dve tváre, ktoré dávajú kapele AMO hlas už 11 rokov. „Je to úplne nový postup práce. Jediné, čo zostalo po starom, sme my dvaja s Opakom. Rap je a vždy bude v štýle AMO, hudba je ale výrazne kreatívnejšia. Kapela nahrala skladby na jedenkrát. Takto momentálne hráme. Chceli sme živú nahrávku, ktorá to autenticky a pravdivo zachytí,“ vysvetľujú. Aby AMO vykreslilo atmosféru prípravy novinky ANALOG ARCHITEKT nielen zvukom, ale i obrazom, predstavuje v týchto dňoch tiež nové video vo forme dokumentu zo štúdia.

FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT

Prvotina v diskografii AMO, po prvýkrát produkovaná a zahraná výhradne živou kapelou

Podľa Moeho slov, AMO vydáva nové EP s najlepším svedomím, ako to bezkonkurenčne najkvalitnejšie, čo za svoju doterajšiu existenciu vyprodukovalo. Dôkazom je i fakt, že kapela si nechala nemalý čas na jeho prípravu – EP vznikalo bezmála rok. Analog Architekt sa pýši titulom prvotiny v diskografii AMO, ktorá je po prvýkrát produkovaná a zahraná výhradne kapelou. „Po prvýkrát za zhruba 4 roky kapelného hrania môžem povedať, že dnes sme stabilná kapela, produkujeme a tvoríme spolu. Mohol som vydať živú nahrávku už predtým, ale ešte sme neboli zohratí. Chcel som kvalitu a tá prišla až teraz. Čas a prácu neoklamem a nepredbehnem. Mám veľký rešpekt k tomu, kam sme dospeli a kam smerujeme. Veľká vďaka patrí chalanom za ich prínos”, upresňuje Moe na adresu 27 minútového EP, ktoré vychádza pod hlavičkou labelu TyNikdy, vydavateľstva známeho jedinečným prístupom k hudbe, vydávajúceho interpretov ako Boy Wonder, Boyband, Paulie Garand či Dj Fatte a iných. „Chalanov poznám a rešpektujem už od prvého singla, ktorý vydali. Vždy ma bavila ľudskosť v ich muzike a celkovo ich prístup k nej. Keď sa mi ozvali s nápadom vydať EP, neváhal som,“ prezrádza Idea, šéf TyNikdy Records.

FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT

Prečo tento raz AMO obchádza tradičnú cestu fyzického nosiča a vydáva EP iba digitálne? „Je rok 2015, tvorba prekvitá, hudba krváca a my chceme ísť s dobou. Zatiaľ čo v zahraničí sú digitálne EP bežné, u nás sú zatiaľ zriedkavé. Experimentovať sme sa nebáli v minulosti a nebojíme sa toho ani dnes. Našej hudbe veríme a veríme, že si cestu k ľudom nájde aj bez CD nosiča. Pokračujeme v tvorbe a album sa už pripravuje. Toto je vlastne warm up a ukážka toho, akým smerom ideme.“ 

FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT

Bez hudobných spoluprác

Fanúšikovia nájdu na EP 6 skladieb v réžii kapely so signifikantným spoločným menovateľom, ktorým je predovšetkým veľa, viac a ešte viac živej hudby. Štúdiovku tvoria iba skladby AMO, tentokrát sa skupina zaobišla bez hudobných hostí. Nahrávka vznikla v Cobra Sound Studio u zvukového inžiniera Martina Čemu. „Rozhodli sme staviť na analógový zvuk. Naše nové nahrávky majú byť hlavne o počúvaní a preto zvuk a celkový dojem má byť príjemný. Naša cesta ide smerom k hudbe, zatiaľ s minimom postprodukcie, k novým rytmickým aj zvukovým vychytávkam. Hráme sa a chceme sa hrať aj naďalej”, dopĺňa Opak. „Krásne na našej tvorbe nie je to, ako znie teraz, ale to, ako môže znieť v budúcnosti a koľko priestoru je zrazu pred nami. Je to ako hlboký nádych v zime – síce ide ťažko, ten vzduch ťa šialene páli v nose, no osvieži ťa ako nič iné,“ dodáva Moe na záver a jedným dychom prezrádza, že už čoskoro si fanúšikovia budú môcť nový sound AMO vychutnať naživo na koncertoch jarného AMO SONY XPERIA TOUR 2015 aj vďaka partnerom Telekomu a Sony Mobile.

FOTO: ZDENKO HANOUT
FOTO: ZDENKO HANOUT
Turné: AMO SONY XPERIA TOUR 2015
Interpret: AMO
Miesta a termíny: 
17.4. Bratislava
18.4. Prievidza
23.4. Trnava
24.4. Presov
25.4. Čadca
30.4. Nové Mesto nad Váhom
01.5. Zvolen

www.amo24hodin.sk/ 

www.facebook.com/AMO.Official

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 19. marca 2015Zdroj www.soulforshow.sk, FOTO: ZDENKO HANOUT
K téme
reklama:
reklama:
reklama: