Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

„Počúvaj, Viktor, vieš, čo sa deje v Mariupoli?,“ spýtal sa Zelenskyj Orbána. Maďarský premiér reagoval na výzvu na dodávky zbraní

Orban.jpg
Foto: SITA / AP
reklama:
reklama:

BUDAPEŠŤ 25. marca (SITA/AP) – Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok odmietol emocionálnu výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na dodávky zbraní Ukrajine a na podporu sankcií voči ruskému energetickému sektoru. Orbán vo videozázname zverejnenom v sociálnych médiách uviedol, že Zelenského žiadosť je proti záujmom Maďarska a že sankcie voči ruskému energetickému odvetviu „by znamenali, že maďarská ekonomika by sa spomalila a potom by sa v okamihu zastavila“.

Orbán sa takto vyjadril po tom, ako sa Zelenskyj vo štvrtok prihovoril k stretnutiu lídrov Európskej únie v Bruseli a konkrétne oslovil Orbána. „Počúvaj, Viktor, vieš, čo sa deje v Mariupoli?,“ povedal Zelenskyj. „Chcem byť otvorený raz a navždy, mal by si sa rozhodnúť, za koho si.“

Maďarsko ako jediná krajina Európskej únie, ktorá má spoločné hranice s Ukrajinou, odmietlo dodať svojmu susedovi zbrane a odmietlo povoliť prepravu zbraní cez svoje územie. V piatok Orbán povedal, že 85 percent plynu používaného v Maďarsku a 60 percent ropy prichádza z Ruska a zablokovanie ruského exportu by donútilo Maďarov „zaplatiť cenu vojny“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 25. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: