Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podarilo sa mu v Tatrách nájsť kameru. Posledný záber, ktorý na nej bol natočený, je desivý

lavína
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
lavína youtube.com
reklama:
reklama:

Predstavte si, že sa idete prejsť a podarí sa vám nájsť kameru alebo fotoaparát. Väčšinou ho zapnete a chcete sa pozrieť na jeho zábery, aby ste mohli identifikovať majiteľa a prípadne mu potom zariadenie vrátiť. V tomto prípade to našťastie bolo možné, aj keď to vyzeralo, že záber na kamere bol tým posledným záberom, ktorý kedy v živote majiteľ natočí.

Jeden z poľských turistov pri pešej túre v Tatrách na slovenskej strane našiel GoPro kameru. Bolo na nej veľmi desivé video, na ktoré asi nikdy v živote nezabudne. Ukazuje, ako lyžiarov uniesla snehová lavína. Poliak vedel, že to tak nemôže nechať. Požiadal o pomoc slovenskú Horskú Záchranú Službu.

Šokujúci záznam

Na záberoch nájdených na kamere je vidieť, ako si lyžiari užívajú krásny deň. O chvíľu neskôr sa odohráva skutočná dráma. Lavína začína unášať lyžiarov. V pozadí počujeme výkriky. Poľský turista chcel za každú cenu poznať odpovede na otázky, ktoré ho prenasledujú: boli lyžiari vôbec zranení? Komu mám vrátiť nájdený fotoaparát? Podľa informácií sa mala zaznamenaná udalosť odohrať 10. mája, teda pred pár mesiacmi. Ako sa ukázalo, v ten deň otec so synom spadli následkom lavíny z výšky 150 metrov.

Našťastie situácia vyzerala nebezpečnejšie, než v skutočnosti bola. Chlapcov otec mal zranenie na chrbte, bedrách a stehnách, ale 10-ročnému chlapcovi sa nič nestalo. Chlapec odišiel na Téryho chatu a požiadal o pomoc pre svojho otca. Lyžiari, ktorých lavína zachytila, prišli o fotoaparát – za nič na svete nemohli nájsť zariadenie. Nakoniec si vďaka poľskému turistovi našlo cestu späť k svojim majiteľom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 25. septembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: