Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podľa čoho sa rozhoduje o plošnom zatváraní škôl? Úrad verejného zdravotníctva nerozhoduje sám!

Skola.jpg
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 1. decembra (SITA) – Dištančná forma vzdelávania je dôležitý nástroj v zlej epidemiologickej situácii. Konštatuje to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktorý považuje prechod na dištančnú formu vzdelávania na školách za dôležitú. Potvrdzuje to miera incidencie COVIDu-19 a fakt, že momentálne neexistujú triedy, ktoré by nemali problém s nákazou.

„Deti priamo neplnia covidové lôžka v nemocnici, avšak, bohužiaľ, zohrávajú významnú úlohu v mechanizme prenosu tohto ochorenia na členov spoločnej domácnosti, ktorí ho následne môžu zanášať ďalej. Pri viac ako 3400 hospitalizovaných pacientoch preto musíme využiť každý dostupný a efektívny mechanizmus, aby sme šírenie ochorenia spomalili. A to okamžite,“ zdôraznila hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Ako informuje ÚVZ v tlačovej správe, regionálne úrady verejného zdravotníctva si uvedomujú vážnosť rozhodnutí o plošnom prerušení prezenčného vyučovania vo svojich územných obvodoch. Tieto kroky sú prijímané v spolupráci s miestnymi krízovými štábmi, pandemickými komisiami bezpečnostnými radami a inými rezortmi či inštitúciami. „Pri svojich rozhodnutiach sledujeme dynamiku ochorenia v populácii, veľkosť a rozsah ohnísk nákazy, lokality, odkiaľ deti dochádzajú,“ uzavrela Račková s tým, že do úvahy sa berie preplnenosť nemocníc, incidencia, počet hospitalizácií detí a podiel nakazených podľa vekových kategórií. Rovnako sa sleduje vek a riziko exponovaných učiteľov, miera zaočkovanosti na školách ako aj v regióne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: