Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podľa varovných signálov spoznáte, že konáte sa zlou osobou

Muž s maskou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
muž s maskou www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Hoci sa všetci ľudia obklopujú predovšetkým osobami, ktoré majú pozitívny vplyv na ich pocity a rozvoj, občas narazíme aj na takých, ktorí nemajú s našim životom úplne dobré úmysly. Existujú ľudia, ktorí sú z nejakých dôvodov (či už sa jedná o sklamanie, traumy či len zlej skúsenosti) negatívni a majú tendenciu osobám vo svojom okolí skôr škodiť. Takí ľudia potom vnášajú do našich životov pomerne temné obdobie, ktoré ukončíme len tak, že sa ich zbavíme. Zo začiatku však spravidla nie je vždy hneď jasné, že sa jedná o zlú osobu. Ak sa objaví však niektorý z týchto 11 varovných signálov, mali by ste sa mať na pozore.

Ako spoznáte, že konáte sa zlou osobou

Zlí ľudia sú zvyčajne hrubí a môžu vám život veľmi znepríjemniť, najmä v prípade, že si ich zvolíte za partnerov. V takejto situácii je potom dobré si rozmyslieť, či vám vzťah aj za túto cenu stojí. Pozrime sa spolu, ako sa zlá povaha u ľudí prejavuje.

1. Popieranie reality

Bez ohľadu na to, aké fakty zlému človeku predložíte, vždy bude presadzovať svoj postoj a svoje vnímanie ako jediné správne. Súčasne tiež za všetko zlé viní vás.

2. Prekrúcanie faktov

Ak so zlým človekom diskutujete (alebo sa hádate), má tendenciu upravovať fakty tak, aby sa mu hodili. Niektoré skutočnosti vôbec nepovie alebo ich prikrášli, len aby vyvolal požadovaný efekt (či už sa jedná o ľútosť alebo porazenie diskutujúceho protivníka).

3. Utajovanie skutočnosti

Zlí ľudia konajú často nevhodne so všetkými osobami vo svojom okolí, ak také konanie  vyjde najavo, buď ho zatají alebo bude zapierať a obviňovať z klamstva ostatných.

4. Zavádzajúce informácie

Zlí ľudia radi so svojimi „obeťami“ radi manipulujú. Ak teda na takéhoto človeka narazíte, ktorý by vás mohol vydesiť, začnú schválne zveličovať aby vás k sebe viac primkli. Radi sa stavajú do pozície jediného útočiska, v ktorej sa cíti istí.

5. Vyhýbanie sa zodpovednosti

Pokiaľ vykoná niečo spoločensky neprijateľného alebo škodlivého, či už zámerne, alebo nedopatrením, zlí človek sa k takejto chybe nikdy neprizná. Ba čo viac, ak je mu vina dokázaná, nie je ochotný za ňu prijať zodpovednosť ani zjednať nápravu.

6. Klamstvo

Zlí ľudia používajú lož ako spôsob ochrany. Ak rozprávajú nejaký príbeh, často a radi zveličujú a stavajú sa do pozície, z ktorej vychádzajú vždy ako tí ublížení alebo ako hrdinovia. Ich cieľom je prezentovať sa v tom najlepšom svetle, aby mohli ľahšie ovládať svoje okolie.

7. Neprijímanie vlastnej viny

Pocit viny zlému človeku nič nehovorí. Ak sa jeho hriechy prevalia, cíti sa urazený, že ho z niečoho obviňujete, ale obvinenia neprijme. Naopak vám šikovne vysvetlí, v čom sa pri jeho obviňovaní mýlite.

8. Manipulácia

Ak chcete poznať názor zlého človeka na nejaký problém, vždy vám vykreslí všetko, čo sa mohlo stať a rozhodne sa pokúsi využiť príležitosť, aby každý  taký problém posunul tam, kde vás potrebujú. Zlý človek je veľmi manipulatívny a rad vecí vám prezentuje tak a do takej miery, aby ste mali pocit, že sa jedná o výnimočnú a ušľachtilú osobu.

10. Okrádanie o čas

Zlí ľudia majú tendenciu po vás požadovať všetok váš čas a zároveň ho riadiť. Budú vás často kontrolovať a tiež citovo vydierať, aby ste im venovali maximum svojho času (a na iné vám potom prakticky priestor nezostane).

11. Dvojaký život

Zlý človek nemusí mať nutne niekde utajenú rodinu, vedie však dvojaký život (alebo aj trojaký) život, pretože pre každú svoju obeť vždy musí svet prikrášľovať tak aby zodpovedal sérii klamstiev, ktoré mu pomáhajú v manipulácii s jednotlivými ľuďmi.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 22. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: