Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podľa vedcov môžu mať ľudia, ktorí investujú do kryptomien psychopatické sklony

kryptomena
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kryptomena www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Pokiaľ patríte medzi nich, určite vás zaujíma aj pohľad psychológa. Je to už niekoľko rokov, čo sa kryptomeny považujú za nástroj investovania a tešia sa obrovskej popularite. Aj medzi našimi čitateľmi sa bezpochyby nachádzajú takí, ktorí majú v tejto oblasti zainvestované.

Nová štúdia odhalila, že priemerný krypto investor má psychopatické sklony, pričom na ľudí vo svojom okolí neberie prílišný ohľad. Výskumníci z Queensland University of Technology pozorovali 556 účastníkov, ktorí sa identifikovali ako krypto investori. Výsledkom bolo zistenie, že vykazujú znaky „temnej tetrády“. V psychológii sa „temná tetráda“ vzťahuje na niekoho, kto prejavuje známky narcizmu, machiavelizmu a psychopatie.

Podľa výskumníka štúdie a prednášajúceho na univerzite Dr. Di Wang povedal, že fanatici do digitálnej meny majú mnoho spoločných osobnostných rysov, čo im uľahčuje vykorisťovanie ľudí. Podľa výsledkov jeho štúdie môžu mať takíto ľudia isté charakterové rysy, vďaka ktorým ľahšie využívajú ľudí pre svoj prospech. Podľa neho tam patrí sebectvo, nízka empatia, vyššia náchylnosť riskovať a potešenie z toho, keď vidí bolesť iných.

Dr. Wang tiež identifikoval dva prevládajúce dôvody, prečo kryptomeny priťahujú používateľa, pričom prvou myšlienkou je „vidina“ vysoko rizikových odmien. Vo svojom článku, ktorý Wang publikoval spolu s Dr. Brett Martin a Dr. Jun Yao, napísali: „Identifikovali sme dve hlavné oblasti príťažlivosti. Sú nimi vysoké riziká a vysoké potenciálne výnosy z obchodovania s kryptomenami. Práve tie ho robia atraktívnym pre ľudí, ktorí majú radi hazard“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 23. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: