Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podujatia sa rozdelia do troch skupín. Koľko môžu mať účastníkov a za akých podmienok?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 11. januára (SITA) – Hromadné podujatia sa po novom delia do troch skupín podľa rizikovosti. V závislosti od rizikovosti sú následne určené maximálne limity účastníkov. Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR je účinná od 12. januára 2022. Informovala o tom hovorkyňa úradu Daša Račková.

V rámci nízkorizikových podujatí musia mať účastníci prekryté horné dýchacie cesty respirátorom, platí zákaz konzumácie pokrmov a nápojov, sedenie je povinné, hromadné podujatie je bez spevu a bez povzbudzovania. Podmienky sú očkovaní a prekonaní, najviac 50 % kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Medzi nízkorizikové podujatia možno zaradiť kino bez konzumácie jedál a nápojov v sále, bohoslužby bez spevu alebo divadelné predstavenie bez občerstvenia.

V rámci stredne rizikových podujatí majú účastníci prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a sedenie je fixné alebo sa stojí. Podmienky sú očkovaní a prekonaní, najviac 25 % kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Medzi stredne rizikové podujatia možno zaradiť kino s konzumáciou jedál v sále, športové podujatia s divákmi, bohoslužby so spevom a podobne.

V rámci vysoko rizikových podujatí sú to hromadné podujatia v prevádzke verejného stravovania, alebo iné hromadné podujatie, ktoré nespadá do nízko alebo stredne rizikových podujatí. Podmienky sú očkovaní a prekonaní, maximálne 20 osôb, povinný zoznam účastníkov s uvedenými telefonickými alebo emailovými kontaktmi pre prípad epidemiologického vyšetrovania. Organizátor je povinný zoznam uchovávať dva týždne po ukončení podujatia a potom zoznam zničiť. Medzi vysoko rizikové hromadné podujatia možno zaradiť oslavy, večierky, svadby, kary, diskotéky v prevádzkach a podobne.

„Sobášne obrady vrátane civilných a obrady krstu môžu byť v režime OTP bez kapacitných obmedzení. Pohrebné obrady sú v režime základ a nevzťahujú sa na ne kapacitné obmedzenia,“ doplnila Račková.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 11. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: