Podvodníci opäť vylákali od seniorky poriadny balík! Použili ZNÁME klamstvo

Zdieľať
Najky titulka 26.jpg
Foto: Canva

Neznámy muž sa predstavil ako policajt a tvrdil, že syn ženy spôsobil dopravnú nehodu. Ponúkol jej možnosť vyplatiť 10-tisíc eur, aby trestné oznámenie nepodali.

O 10-tisíc eur prišla 81-ročná Popradčanka, ktorú telefonicky kontaktoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Uviedol, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu a poškodení manželia na neho chcú podať trestné oznámenie. Ponúkol však možnosť vyplatenia 10-tisíc eur, po ktorom by trestné oznámenie nepodali.

Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, oslovená dôchodkyňa s touto možnosťou súhlasila a peniaze vložila do banky na dohodnutý účet. Až následne telefonicky kontaktovala svojho syna, ktorý ju ubezpečil, že žiadnu dopravnú nehodu nespôsobil a ani nebol účastníkom žiadnej nehody. Polícia v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

„Kontaktovať svojich blízkych, či informácia od neznámej osoby je alebo nie je pravdivá, je nutné urobiť skôr ako odovzdáme peniaze neznámym ľuďom,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom