Podvodom získal pozemky, tie sa teraz vrátili majiteľom. Čo ale s trestom pre podvodníka?

Zdieľať
261332_gettyimages 1403076965 scaled e1693222116181 640x420.jpg

Pozemky sa tak vrátili ich skutočným majiteľom po sérii podvodných prevodov, pričom páchateľ bol právoplatne odsúdený, hoci jeho trest bol podmienečne odložený.

Krajský súd v Nitre definitívne rozhodol o tom, že pozemky v katastrálnom území Veľké Zálužie v okrese Nitra patria do dedičstva po zosnulom legitímnom majiteľovi.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, páchateľ, ktorý si pozemky prisvojil podvodným konaním, bol na základe obžaloby prokurátorky Okresnej prokuratúry Nitra za svoje skutky právoplatne potrestaný. Pozemky sa na základe žaloby prokurátora v civilnom sporovom konaní navrátili do vlastníctva zosnulého ku dňu jeho smrti a môžu byť predmetom dedičského konania.

Pre záchranu pozemkov pre dedičov podal prokurátor Krajskej prokuratúry Nitra žalobu o určenie vlastníctva k pozemkom, ktoré ku dňu smrti patrili zosnulému vlastníkovi, a ktoré neoprávnená osoba nezákonne získala a následne predala Poľnohospodárskemu družstvu vo Veľkom Záluží. K pozemkom sa osoba dostala v rozpore so zákonom tak, že nepravdivo urobila vyhlásenie o vydržaní vlastníckeho práva k predmetným nehnuteľnostiam do notárskej zápisnice,“ uviedla Drobová.

Doplnila, že skutoční majitelia sa o pochybných prevodoch dozvedeli náhodou. Odsúdenému podvodníkovi súd uložil trest odňatia slobody vo výmere dva roky, ktorý mu podmienečne odložil a určil skúšobnú dobu v trvaní tri roky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom