Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pokračuje búranie blokov na košickom Luníku IX!

LUNÍK IX: Búranie ïalšieho domu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Búranie domu na Hrebendovej 22-24. Miestni obyvatelia na košickom sídlisku Luník IX. rozobrali bytový dom na Hrebendovej ulici na skelet, èím narušili statiku a preto je nevyhnutné takto znièený dom zbúra. Košice, 4. december 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
reklama:
reklama:

Vážne poškodené sú tri bytové domy, v ktorých žilo 514 užívateľov

Búranie blokov s poškodenou statikou bude pokračovať aj tohto roku v košickej mestskej časti Luník IX. Ako informovala hovorkyňa mesta Košice Martina Urik Viktorínová, vážne poškodené sú tri bytové domy so šiestimi bránami na Hrebendovej ulici 18-20, 26-28 a 30-32. Doložila, že podľa evidencie bytového podniku sa to týka 514 užívateľov. Začiatok búrania závisí od priebehu verejného obstarávania na dodávateľa.

KOŠICE: Búranie obytného domu na Luníku IX

Statický posudok spracovala košická Projektová kancelária Petra Lučanského vo februári. „Po zvážení dostupných informácií je potrebné konštatovať, že stavebné konštrukcie domu sú vážne poškodené až do havarijného stupňa s potrebou bezodkladnej opravy. Betónová časť nosnej sústavy domu je podmienečne vyhovujúca s výnimkou konštrukcie loggií a posledného podlažia, kde stav považujeme za havarijný, opláštenie je nevyhovujúce,“ citovala Viktorínová z posudku.

KOŠICE: Požiar sídlisku Luník IX.

Všetci užívatelia dostali výzvu na vypratanie bytu. Mesto poskytne náhradné bývanie rodinám s nájomnou zmluvou. „Dve rodiny s platnou nájomnou zmluvou dostanú byty onedlho, všetci ostatní budú posudzovaní v závislosti od svojej plat

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 14. marca 2014Zdroj SITA, © SITA 2013, SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: