Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Polícia varuje pred ďalšími dezinformáciami na sociálnych sieťach! Čítali ste ich aj vy?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 2. februára (SITA) – Na sociálnych sieťach sa začínajú objavovať dezinformácie týkajúce sa presunu vojsk cudzích armád cez územie SR. Ako informovali policajti vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti, klamlivé informácie sa objavujú v súvislosti s medzinárodnými vzťahmi medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou. Presuny podľa polície sú a budú zneužívané ako dôkaz mimoriadnej mobilizácie, obsadenia SR cudzími mocnosťami, obzvlášť zo strany USA, a ako dôkaz začiatku vojny proti Rusku.

„Presuny cudzích vojsk cez územie SR existujú desaťročia a nie sú ničím výnimočným. Vyplývajú z medzinárodných dohôd a našich záväzkov. Rovnaké presuny sa týkajú ďalších krajín. Aj slovenské vojská sa presúvajú po cudzích územiach, napríklad na rôzne cvičenia a podobne,“ vysvetlila polícia s tým, že v súčasnej medzinárodnej atmosfére sa budú tieto typy hoaxov objavovať na dennej báze. Polícia zároveň informovala, že na stránke Ministerstva obrany SR sú vopred publikované upozornenia týkajúce sa presunov vojsk cez územie SR.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 2. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: