Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Polícia varuje pred novým typom podvodu. Ukradnúť vám môžu nielen peniaze, ale aj tovar

Burglar hand holding crowbar break opening door
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Vianoce sú pre zlodejov tým najlepším obdobím na ich úlovky. Ľudia totiž väčšinou pri sebe nosia vyššiu hotovosť, ktorú majú pripravenú na darčeky. 

Vianočné obdobie je ideálne pre zlodejov, ktorých praktiky sú čím ďalej, tým neúnosnejšie. Okrem typických vreckárov však polícia upozorňuje Slovákov na nový typ podvodov. Takýmto spôsobom vás zlodeji dokážu obrať nielen o peniaze, ale aj hocijaký cenný tovar.

A thief using a metal rod to unlock the front door of a car
www.thinkstockphotos.com

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na sociálnej sieti varovanie, aby boli ľudia obzvlášť opatrní. Hlavne teraz, keď sa blížia Vianoce. Zaznamenali totiž nový druh podvodu, kedy vás zlodeji okradnú vďaka inzerátu. Polícia priblížila ľuďom jeden konkrétny prípad.

23843662_1788590454504502_4330709835385528678_n.jpg
Foto: www.imgur.com

„Žena predávala sedačku vyrobenú na mieru. Ozval sa jej záujemca zo Serede. Žena mu sedačku doniesla. Kupujúci si ju chcel „vyskúšať“ v interiéri. Okolo ženy sa zhromaždilo niekoľko ľudí, ktorí odpútali jej pozornosť. „Kupujúci“ a sedačka zmizli. Škoda: 1 400 €.“

Burglar before burglary into the house
www.thinkstockphotos.com

Polícia upozorňuje občanov, že podobných prípadov sa vyskytlo už niekoľko. Po objednaní tovaru rôzneho charakteru cez inzerát, ako napr. nábytok, hydina, dovezenie tovaru z obchodných reťazcov, vytepovanie čalúneného nábytku, kúpa a osadenie dverí, za tieto služby objednávatelia nezaplatili. Alebo pod legendou, že idú vyzdvihnúť peniaze do bankomatu, utiekli a dodávateľ zostal bez zaplatenia aj bez tovaru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 18. decembra 2017Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: