Politik odsúdený za znásilnenie! Je toto ale DOSTATOČNÝ trest?!

Zdieľať
Snimka obrazovky 2023 11 02 160353.jpg
Foto: Canva, www.facebook.com

Odsúdený na tri roky, Feri tvrdí svoju nevinu a plánuje sa odvolať. Tento prípad vyvoláva vášne a otázky o spravodlivosti a morálke vo verejnom živote.

Súd v Prahe vo štvrtok uznal českého exposlanca Dominika Feriho vinným z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň a odsúdil ho na tri roky odňatia slobodyRozsudok nie je právoplatný a Feri sa okamžite odvolal. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Feri dostal trest, ktorý pre neho požadovala štátna zástupkyňa. Okrem trestu odňatia slobody súd Ferimu nariadil zaplatiť odškodnenie poškodeným vo výške dovedna 510-tisíc korún.

Pán obžalovaný trestnú činnosť poprel. Sexuálne aktivity s poškodenými pripustil, avšak s tým, že to bolo vo všetkých prípadoch plne konsenzuálne. Vykonaným dokazovaním ale súd vzal za preukázané, že sa sexuálneho násilia dopustil voči všetkým poškodeným, poškodené mu súhlas k takýmto aktivitám nedali, naopak im boli nepríjemné a odmietali ich, čo mu dali najavo, a muselo to byť jasné aj z ich odmietavého správania,“ uviedla sudkyňa v odôvodnení rozsudku.

Žaloba sa týkala znásilnenia vtedy neplnoletého dievčaťa, znásilnenia ďalšej ženy a pokusu o sexuálny útok voči stážistke na pôde Poslaneckej snemovne. Bývalý poslanec strany TOP 09 vinu odmieta s tým, že sú to výmysly.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom