Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáme najlepšiu nemocnicu na Slovensku. TÁTO nemocnica opäť získala ocenenie Nemocnica roka!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 16. decembra (SITA) – Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2021 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala už štvrtý rok po sebe Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Vyplýva to z výsledkov siedmeho ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO. Banskobystrická nemocnica excelovala najmä v oblastiach náročnosti diagnóz pacientov a transparentnosti, výborné výsledky dosiahla aj v súvislosti so skúsenosťami a spokojnosťou pacientov.

Druhé miesto už tretíkrát obsadila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Na rovnakom mieste ako vlani a predvlani, teda treťom, sa umiestnila Univerzitná nemocnica Martin. Pomyselnú zemiakovú medailu si druhý rok po sebe odnáša najväčšia slovenská nemocnica, a to Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB). Rozdiel medzi martinskou nemocnicou a UNB v celkovom ratingu však bol iba 0,8 bodu.

V kategórii všeobecných nemocníc obhájila najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2021 Nemocnica AGEL Košice-Šaca. Druhú pozíciu obsadila Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni a medzi tri najúspešnejšie všeobecné nemocnice sa po prvýkrát dostala aj Nemocnica AGEL Komárno. Z tejto pozície vytlačila ako minuloročnú bronzovú Nemocnicu s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi, tak aj nemocnicu Poprad, ktorá bola treťou najlepšou od roku 2016 až do roku 2019.

Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach, a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch. V INEKO sa rozhodovali na základe vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti za obdobie uplynulých štyroch rokov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 16. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: