Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáte dôvod toho, prečo majú niektoré kúpeľne vypínače zvonku?

Kupelna pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Už ste niekedy vstúpili do kúpeľne či toalety a uvedomili si, že vypínač je z vonkajšej strany dverí? Zdá sa byť zmysluplné, aby sa vypínač nachádzal vo vnútri, kde ním môžete manipulovať len vy. Dôvod na to, prečo to tak vždy nie je, je vskutku logický.

Kúpeľne sú často plné vody a pary. Svetelnými spínačmi prechádza elektrina, inak by ste predsa nemohli zapnúť svetlo. Viete, kam tým smerujeme?

Minerály vo vode sú vodivé, takže pri dotýkaní sa elektronických predmetov mokrými rukami ohrozujete svoju bezpečnosť. Ak sú vaše ruky vlhké, keď prichádzate do styku s vypínačom, vaša pokožka nedokáže odolávať prúdu a vystavujete sa riziku vážneho zranenia. Ak by bol totiž spínač poškodený, nemuselo by to dopadnúť najlepšie.

Kúpeľňové spínače by mali byť vodotesné, čiže šanca, že by ste sa dostali do kontaktu s prúdom, je len minimálna. To však neznamená, že by ste nemali dbať o svoju bezpečnosť a všetky riziká.

Napríklad vo Veľkej Británii predpisy vyžadujú, aby bol vypínač vzdialený aspoň 60 cm od vane. Briti však často inštalujú vypínač mimo kúpeľne. Ak sa aj vy rozhodnete pre toto riešenie, dúfajte, že vaši spolubývajúci budú mať na srdci vaše záujmy a nebudú si z vás robiť srandu vypínaním svetla.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 4. januára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: