Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáte film Pomáda? Toto vás o ňom bude zaujímať

Pomada youtube 8.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Romantický muzikál Pomáda z roku 1978 pozná hádam každá generácia. Danny a Sandy sa po svojom letnom romániku stretnú na Strednej škole Rydell. Sandy, ako nová študentka, musí zapadnúť a Danny sa musí prestať hrať na drsniaka. Viete, ako to dopadne, však?

Pamätáte sa na postavu anjela? Pôvodne bola ponúknutá Elvisovi Preslymu, dostal ju však Frankie Avalon.

PEOPLE ELVIS PRESLEY
SITA/AP

Počas natáčania boli všetci herci, ktorí boli v primárnom obsadení, príliš starí na to, aby študovali na strednej. John Travolta mal 23 a Olivia Newton-John až 29 rokov. Najstaršia bola herečka Stockard Channing (Betty Rizzo), ktorá mala sladkých 33.

Pomada youtube 2.jpg
www.youtube.com

Keďže herečka Dina Manoff, ktorá hrala Marty, nebola veľmi dobrou tanečnicou, museli jej postavu vylúčiť zo všetkých tanečných čísel.

Pomada youtube 10.jpg
www.youtube.com

Trvalo jeden deň natočiť poslednú pieseň „You´re the One That I Want“ a záverečnú scénu. Tie putovné kolotoče boli reálne.

Pomada youtube 5.jpg
www.youtube.com

Ikonická scéna tanečnej súťaže zabrala týždeň. Natočili ju v na Strednej škole Huntington Park v Los Angeles.

Pôvodne sa mala Sandy volať Dumbrowski a mala mať poľsko-americký pôvod. Nakoniec sa však rozhodli dať jej austrálske korene.

Pomada youtube 7.jpg
www.youtube.com

Producenti filmu mali dohodu o umiestnení produktov Coca-Cola vo filme, avšak vyjednávania nevyšli a museli všetky odkazy na nápoj nakoniec z filmu vyradiť.

Coca-Cola
pixabay.com

Zábery Strednej školy Rydell vznikali na troch rôznych školách. Exteriér budovy je zo Strednej školy Venice, interiér je zo Strednej školy Huntington Park a ihrisko je zo Strednej školy Johna Marshalla.

Pomada youtube 3.jpg
www.youtube.com

Film Pomáda sa stal najzárobkovejším v roku 1978. Jeho soundtrack bol druhým najlepšie predávaným albumom roka. Prvým bol soundtrack z filmu Horúčka sobotňajšej noci.

Pomada youtube 1.jpg
www.youtube.com

Výroba filmu stála iba 6 miliónov dolárov, zarobil však 400 miliónov, vďaka čomu sa stal najziskovejším muzikálom.

Pomada youtube 4.jpg
www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 13. marca 2018Zdroj www.broadway.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: