Poznáte film Pomáda? Toto vás o ňom bude zaujímať

Zdieľať
Pomada youtube 8.jpg

Romantický muzikál Pomáda z roku 1978 pozná hádam každá generácia. Danny a Sandy sa po svojom letnom romániku stretnú na Strednej škole Rydell. Sandy, ako nová študentka, musí zapadnúť a Danny sa musí prestať hrať na drsniaka. Viete, ako to dopadne, však?

Pamätáte sa na postavu anjela? Pôvodne bola ponúknutá Elvisovi Preslymu, dostal ju však Frankie Avalon.

PEOPLE ELVIS PRESLEY
SITA/AP

Počas natáčania boli všetci herci, ktorí boli v primárnom obsadení, príliš starí na to, aby študovali na strednej. John Travolta mal 23 a Olivia Newton-John až 29 rokov. Najstaršia bola herečka Stockard Channing (Betty Rizzo), ktorá mala sladkých 33.

Pomada youtube 2.jpg

Keďže herečka Dina Manoff, ktorá hrala Marty, nebola veľmi dobrou tanečnicou, museli jej postavu vylúčiť zo všetkých tanečných čísel.

Pomada youtube 10.jpg

Trvalo jeden deň natočiť poslednú pieseň „You´re the One That I Want“ a záverečnú scénu. Tie putovné kolotoče boli reálne.

Pomada youtube 5.jpg

Ikonická scéna tanečnej súťaže zabrala týždeň. Natočili ju v na Strednej škole Huntington Park v Los Angeles.

Pôvodne sa mala Sandy volať Dumbrowski a mala mať poľsko-americký pôvod. Nakoniec sa však rozhodli dať jej austrálske korene.

Pomada youtube 7.jpg

Producenti filmu mali dohodu o umiestnení produktov Coca-Cola vo filme, avšak vyjednávania nevyšli a museli všetky odkazy na nápoj nakoniec z filmu vyradiť.

Coca-Cola
pixabay.com

Zábery Strednej školy Rydell vznikali na troch rôznych školách. Exteriér budovy je zo Strednej školy Venice, interiér je zo Strednej školy Huntington Park a ihrisko je zo Strednej školy Johna Marshalla.

Pomada youtube 3.jpg

Film Pomáda sa stal najzárobkovejším v roku 1978. Jeho soundtrack bol druhým najlepšie predávaným albumom roka. Prvým bol soundtrack z filmu Horúčka sobotňajšej noci.

Pomada youtube 1.jpg

Výroba filmu stála iba 6 miliónov dolárov, zarobil však 400 miliónov, vďaka čomu sa stal najziskovejším muzikálom.

Pomada youtube 4.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom