Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozor na podvodníkov! Internetom sa šíria viaceré podvodné výzvy k finančným darom pre Ukrajinu

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 28. februára (SITA) – Výskumníci spoločnosti Eset zachytili prvé podvodné výzvy k finančným darom pre ľudí zasiahnutých vojenským konfliktom na Ukrajine. Bankové účty, na ktoré majú peniaze smerovať, sa však preukázateľne nedajú spojiť s legitímnym subjektom. Výzvy sú zatiaľ v anglickom jazyku, no firma predpokladá, že by sa mohli rýchlo začať šíriť nové verzie určené pre Slovensko či iné krajiny. Informovala o tom v pondelok v tlačovej správe.

Krátko po začiatku konfliktu na Ukrajine vznikli prvé falošné humanitárne zbierky, ich počet bude pravdepodobne narastať. “Aktuálna situácia ukázala, že zločinci v digitálnom priestore nemajú žiadne zábrany, keď sa aj v takýchto chvíľach snažia z ľudí vylákať peniaze pod zámienkou, že ich pošlú na Ukrajinu. Ak ste sa rozhodli našim východným susedom pomôcť, či už finančne alebo iným spôsobom, odporúčame robiť tak len cez overené organizácie,“ radí špecialista firmy Eset na digitálnu bezpečnosť Ondrej Kubovič.

Falošné humanitárne zbierky patria do kategórie takzvaných scamov a šíria sa na sociálnych sieťach či prostredníctvom e-mailov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 28. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: