Pozor na požiare na cintorínoch! Ako predísť nebezpečenstvu požiaru na cintoríne?

Zdieľať
Najky titulka 23 1.jpg
Foto: Canva

S narastajúcim počtom sviečok na cintorínoch stúpa aj riziko vzniku požiarov. Aké sú najdôležitejšie rady od hasičov, aby sme tieto sviatky prežili bezpečne?

V súvislosti so Sviatkom všetkých svätých a Pamiatky zosnulých hrozí počas nasledujúcich dní podľa Hasičského a záchranného zboru zvýšené riziko vzniku požiaru na cintorínoch. Ako ďalej hasiči zdôraznili, návštevníci ozdobujú hroby smútočnými vencami, kyticami a množstvom sviečok, ktoré zapaľujú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov.

Hrozí tak priame riziko vzniku a rýchleho rozšírenia požiaru. Hasiči v tejto súvislosti odporúčajú neodhadzovať horiace zápalky na zem a tiež dbať na bezpečnosť pri zapaľovaní sviečok.

Sviečky v plastových kahancoch podľa nich nie je vhodné ukladať príliš nahusto. Zapálené sviečky zase treba ukladať v bezpečnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ako sú vence, kytice, ikebany alebo stuhy.

Hasičský zbor tiež odporúča zvýšiť dohľad nad deťmi pohybujúcimi sa v blízkosti hrobov a centrálneho pomníka zosnulých. „Profesionálni a dobrovoľní hasiči boli uplynulý rok v období Dušičiek privolaní k 22 požiarom na cintorínoch. Celková škoda spôsobená požiarmi sa vyšplhala na sumu 3 375 eur,“ zdôraznili hasiči. Doplnili, že pri požiaroch na cintorínoch neprišlo v uplynulom roku k žiadnym zraneniam.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom